Hamilton szerint a Red Bull vetít

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 06.
Lewis Hamilton becsatolja a sisakját
Fotó: Scuderia Ferrari

Lewis Hamilton úgy véli, hogy a Red Bull még nem mutatta meg valódi erejét a bahreini tesztelések alatt, és még rengeteg tartalékkal rendelkezik.

Az Ausztrál Nagydíj hétvégéjét megelőző sajtónapon tartott sajtótájékoztatón a hétszeres világbajnok elmondta, hogy a célja az idei szezonban a győzelem. Ugyanakkor kiemelte a Mercedes erősségét és utalt rá, hogy a Red Bull még nem mutatta meg valódi tempóját:

„A célunk: nyerni. Mindenki erre törekszik, mindegyik csapat, de ez a mi célunk is – maximálisan kihasználni minden lehetőséget, hatékonyak lenni, és remélhetőleg már az első futamokon is az élmezőnyben harcolni. Azonban nem tudjuk pontosan, hol állnak a többiek. A Mercedes különösen gyorsnak tűnik, és nem vagyok biztos benne, hogy a Red Bull még a teljes potenciálját megmutatta. Nagyon izgalmas, de bármi is történik, úgy érzem, hogy mögöttem egy remek alakulat áll, akik teljes mértékben arra koncentrálnak, hogy minden hétvégén a legjobb teljesítményt nyújtsák és mindent kihozzanak magukból.”

A Corriere della Sera-nak adott interjújában Hamilton bevallotta, hogy elszántan keresi a versenyzés örömét a nehéz 2025-ös idénye után, amelyben kétségbe vonta, hogy eleget tett-e a dolgok menetének megváltoztatásához.

A brit hangsúlyozta, hogy a Ferrari rendelkezik minden szükséges összetevővel a sikeres küzdelemhez, de elismerte, hogy ennek a potenciálnak az eredményekké alakításához a csapat szenvedélyes rajongói táborának kollektív erőfeszítéseire is szükség lesz. Ez a meggyőződés, magyarázta, volt az oka annak, hogy csatlakozott a Scuderiahoz – és ez a elhivatottsága ma is ugyanolyan erős.