Így hangzik egy 2026-os Forma-1-es motor: a Ford és a Red Bull beindította!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 01. 31.
Christian Horner, Jim Farley, red bull, ford, f1
Fotó: The Ford Motor Company

A Red Bull és a Ford jelenleg már gőzerővel dolgoznak az első közös F1-es erőforrásuk kifejlesztésén a 2026-os idényre.

Egy év még hátravan, de a munka igen előrehaladott állapotban leledzik. Az erőforrásuk egy változata már a tesztpadon van, és Jim Farley, az amerikai márka elnök-vezérigazgatója meg is osztotta az általuk alkotott hangot először. Az amerikai töltötte fel a hanganyagot az X-re. Ez a Red Bull Powertrains-Ford motor fogja meghajtani a Red Bull Racing és a Racing Bulls versenyautóit a 2026-os szezontól kezdve. Íme, a hang:

Christian Horner elárulta, hogy a motor természetesen még nincs kész. A Red Bull csapatfőnöke a Ford Performance 2025-ös szezonnyitó eseményén arról beszélt, hogy 48 hetük maradt arra, hogy „ezt a motort erőssé és megbízhatóvá tegyék.”

A Ford nem csak a 2026-os Forma-1-es motorján dolgozik, hanem az amerikai márka más nagy terveket is bejelentett. Pénteken a korai órákban azt is megosztották, hogy a WEC hiperautó kategóriájában is gyártóként vesznek újra részt. Az amerikaiak a 2027-es szezontól gyári csapatként csatlakoznak majd a sorozathoz.