Ilyet se sűrűn látni: Még nem is volt verseny, de egy Aston Martin már összetört!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 08. 29.
F1, Aston Martin safety car, Monza
Fotó: Automania Media group

Az Olasz Nagydíj hétvégéje nem indult túl rózsásan. Még nem is volt verseny, de a Forma-1-es safety car már összetört.

A biztonsági és orvosi autók hagyományosan körbejárják a pályát, még csütörtökön, mielőtt pénteken birtokba veszik azt a F1-es (és F2-es, F3-as) versenyzők.

Amellett, hogy ezen autók sofőrjeinek sem árt egy kis gyakorlás, az időmérő rendszereket is ilyenkor tesztelik a segítségükkel.

Szokatlan módon azonban a biztonsági autó, mely egy Aston Martin Vantage F1 Edition a tecro falban végezte.

Az eset a nagy sebességű monzai pálya utolsó kanyarjában, a Parabolicában történt. Az autó lecsúszott az aszfaltról, áthaladt a kavicságyon, majd a falban állt meg.

A Forma-1-es safety cart 2000 óta Bernd Mayländer vezeti. Ő és utasa nem sérült meg, és segítség nélkül ki tudtak szállni az autóból.

Azt egyelőre nem tudni, hogy az incidenst mechanikai probléma vagy a vezetői hiba okozta-e.

Fotó: Automania Media group