Kentucky lelke a Forma–1-ben: Érkezik a Jim Beam a Forma-1-be

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 17.
Jim Beam x Cadillac F1
Fotó: Cadillac F1 Team

Az amerikai bourbon és az amerikai autógyártás két ikonikus neve, a Jim Beam és a Cadillac Formula 1 Team többéves globális partnerséget jelentett be. A megállapodás értelmében a Jim Beam lesz a 2026-ban debütáló Cadillac F1-csapat hivatalos szeszesital-partnere.

A csapatot a TWG Motorsports és a General Motors hozta létre, amely az első új F1-es istálló lesz a 2016-ban debütált Haas óta.

A bejelentés mögött több évtizedes közös történet áll: Jim Beam alapítója minden este egy Cadillacben vitte haza az élesztőt, amely a bourbon egyedi receptjének szíve volt. A Beam család tagjai a mai napig Cadillacet vezetnek, tisztelegve a márka szerepe előtt.

„Izgatottak vagyunk, hogy Kentucky lelkét elhozhatjuk a Forma-1 globális színpadára a Cadillac révén, amely a Beam család történetének része volt” – mondta Rashidi Hodari, a James B. Beam Distilling Co. ügyvezető igazgatója.

A partnerség nemcsak szponzorációról szól, hanem közös rajongói élményekről, társadalmi felelősségvállalásról és arról, hogy közelebb hozzák a sportot a fiatalabb közönséghez.

„Ez a partnerség két amerikai örökséget hoz össze, hogy valami igazán különlegeset alkosson” – fogalmazott Dan Towriss, a Cadillac F1-csapat és a TWG Motorsports vezérigazgatója.

„A víziónk túlmutat a versenyzésen: egy olyan csapatot építünk, ahol a sport, a technológia és a kultúra találkozik.”

A Jim Beam korábban több amerikai sportban és motorsportban is jelen volt, így az NFL-ben, az MLB-ben, a NASCAR-ban és az Indy 500-on, most pedig a Forma-1-be is belép.