Kimi Antonelli elárulta, milyen kapcsolatra számít a jövőben a csapattársával

Kimi Antonelli biztos abban, hogy az év előrehaladtával nem romlik meg a kapcsolata George Russell-lel.
A Mercedes párosa a csillagos márka domináns rajtja után az idei pilótabajnokság esélyeseinek számít. Antonelli vezeti a bajnokságot, miután nyert az első három nagydíj közül kettőt, míg Russell kilenc ponttal lemaradva követi. Ő az első, ausztráliai futamon diadalmaskodott. Antonelli hangsúlyozta, hogy nem változott a köztük lévő dinamika, miközben mindketten az első bajnoki címüket célozzák meg. A RacingNews365-nek és más médiumoknak beszélt erről:
„A kapcsolatunk igazán szoros, nem változott. Nagy tisztelet van közöttünk, eddig eléggé jól működött a együttműködésünk, és kifejezetten jó a dinamika a csapatban. Úgy érzem, hogy esélyes vagyok. Ezért lehetek itt, nyerni akarok, és versenyeken és bajnokságokban is győzni. Ez a cél.”
A Mercedesnek nem idegen a csapaton belüli bajnoki címért folyó küzdelem, hiszen három idényen át tanúja volt Lewis Hamilton és Nico Rosberg egymás elleni küzdelmének. Bár a kapcsolatuk megfagyott, Antonelli utalt rá, hogy az ő és Russell közötti együttműködést nem fogja érinteni, mivel mindketten a Mercedes sikere érdekében dolgoznak:
„Idén óriási lehetőség nyílik mindannyiunk számára, és különösen nekem és George-nak, mert nagyon erős autónk van. Egyikünk se akarja elszalasztani ezeket a lehetőségeket, ezért mindent meg fogunk tenni. De tisztában vagyunk azzal is, hogy igen fontos az istállón belüli jó dinamika fenntartása. Ez az, amit mi csinálunk. Természetesen megvannak a saját céljaink, azaz nyerni akarunk, és a legjobbak lenni. Persze, a lehető legjobban szeretnénk segíteni a csapatnak abban, hogy ők is elérjék a céljukat, azaz megnyerjék a konstruktőrök bajnokságát is. Hiszem, hogy erős a kapcsolatunk, és az év hátralévő részében is az marad.”









