Kimi Antonelli nem tudta, felmenjen-e egyáltalán a dobogóra a győzelme után

Andrea Kimi Antonelli nyilatkozott a Kínai Nagydíj mókás esetéről, amikor győztes versenyzőként véletlenül Kimi Raikkönent szólították a dobogóra helyette.
A Kínai Nagydíj hétvégéjén remekelt a fiatal olasz, és megnyerte a versenyt, megszerezve ezzel első Forma–1-es futamgyőzelmét. Azonban a pálya kommentátora, véletlenül Kimi Raikkönen nevét mondta ki, amikor a dobogóra hívra a futamgyőztest, ami némi zavart és nevetést váltott ki.
„Nem hittem a fülemnek, nem tudtam, felmenjek-e a dobogóra vagy sem, teljesen össze voltam zavarodva” – idézi Kimi Antonellit a gpblog.com a Sport Mediaset nyomán.
Antonelli elárulta azt is, hogy győzelme után gratuláló üzeneteket kapott Olaszország legnagyobb sportikonjaitól, köztük a síelő Alberto Tombától, valamint Jannik Sinnertől.
„Nagyon különleges volt gratulációkat kapni olyan nagyszerű bajnokoktól, akik az olasz sport történelmét írták. Tomba üzenetet küldött nekem, de számomra a legjelentősebb az volt, hogy láttam, ahogy Jannik Sinner nekem ajánlotta a győzelmét. Ez igazán meghatott.”








