Leclerc elárulta, mikor dől majd el, ki uralhatja a következő éveket az F1-ben

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 25.
Charles Leclerc, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc úgy véli, hogy a következő szezon hatodik vagy hetedik versenyhétvégéjére eldől majd az az erősorrend, ami a következő éveket meghatározza majd az új szabályrendószerben.

A Ferrari monacói versenyzője szerint néhány versenyre lesz szükség a rangsor kialakításához, de ha ez megtörténik, akkor az is világos lesz, hogy 2030-ig, ki dominál majd a Forma–1-ben.

Az F1 2026-tól új karosszéria és a hajtásegység szabályokat vezet be, így a következő szezonban mind a 11 csapat teljesen új autóval áll majd rajthoz. Leclerc azt állítja, hogy nem tudja, milyen erős lesz saját csapatának autója, miután idén kiábrándító teljesítményt nyújtottak.

„Fogalmam sincs” – idézi Leclerc-t a RacingNews365.

„Senki sem tudja… nem tudjuk, hol tartanak a többiek. Annyi ismeretlen tényező van. Ezért inkább nem szólok semmit, és megvárom a jövő év első néhány versenyét, hogy lássuk, hol tartunk.”

„Addig is csak a projektre koncentrálok, és megpróbálok a lehető legjobban dolgozni. Aztán meglátjuk.”

Arra a kérdésre, hogy a jövő évi teljesítmény meghatározhatja-e az egész következő korszakot, Leclerc igennel felelt.

„Igen, szerintem így lesz, igen” – válaszolta a 28 éves versenyző.

„Talán nem az első három-négy futamon, de a hatodik-hetedik futamra már jó képet kapunk arról, hogy mely csapatok fogják uralni a következő négy évet.”