Lépett az FIA Verstappen és Horner kifütyülése miatt

Az FIA közleményt adott ki az F1 75 keddi bemutató rendezvényén történt eset alatt, amelyben Max Verstappen és Christian Horner is érintett volt.
Verstappent és a Red Bull csapatfőnökét is kifütyülték a londoni eseményen, valahányszor a kamerák előtt szerepeltek, vagy a nevüket bemondták. Ezen legutóbbi fújolásnak, különösen Verstappen esett áldozatául, miután a tavalyi Brit Nagydíjon is hevesen kifütyülték. Az FIA közleménye azt követően született, hogy Verstappen édesapja, Jos elárulta, a 27 éves versenyző bojkottálni fogja a jövőbeni különleges rendezvényeket Angliában. Az FIA közleménye így hangzik:
„A motorsport története során a nagy rivalizálások hozzájárultak ahhoz, hogy a motorsport oly izgalmas élményt nyújtson a rajongóknak. De ami a sportágat minden szinten alátámasztja, az a tisztelet kultúrája. Ezért csalódást okozott a közönség közönséges reakciója az FIA Forma-1-es világbajnok Max Verstappen és a Red Bull csapatfőnöke és vezérigazgatója, Christian Horner iránt a londoni F1-es bemutatón. Max és Christian mindketten nagyban hozzájárultak ahhoz a sporthoz, amelyet szeretünk. Az előttünk álló idényben ezt nem szabad szem elől tévesztenünk. Az FIA-nak a sport integritásának védelme iránti elkötelezettségének részeként a United Against Online Abuse (Együtt az online visszaélések ellen) elnevezésű kampányunk égisze alatt irányítjuk a sportban előforduló online visszaélések elleni koalíciót. Minden versenyzőnkkel, tisztségviselőnkkel, önkéntesünkkel és szurkolóinkkal együtt állunk ki, és egyesülünk ezzel a növekvő fenyegetéssel szemben. Felszólítjuk a rajongói közösséget, hogy fontolják meg tetteik hatását mind online, mind offline.”









