Már Verstappen rajongói is unják a holland dominanciáját?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 11.
Max Verstappen
Fotó: Dan Mullan/Getty Images/ Red Bull Content Pool

Max Verstappen már most is jelentős karaktere a Forma-1 történetének. Zsinórban harmadik világbajnoki címét nyerte meg idén, elképesztő dominanciával, amit a közönség jelentős része már un is. Sőt megkockáztatható, hogy maga Verstappen is unja. Ne nem magát a győzelmet, hanem azt, hogy kevés benne a kihívás.

„Az a tény, hogy még a Max Verstappen leglelkesebb rajongói is a telítődés jeleit mutatják, a jövő jele” – fogalmazott a De Limburger című holland újság.

Paolo Filisetti a La Gazzetta dello Sport munkatársa azonban azt sugallja, hogy a Red Bull technikai stábja készen áll a dominancia további bebetonozására

„Az RB20-asban jelentős aerodinamikai forradalom lesz. Még a széllökések sem okoznának többé gondot, ahogyan az a Brazil [Sao Pauló-i] Nagydíjon történt” – magyarázza.

Az F1 vezetése, beleértve az FIA elnökét, Mohammed Ben Sulayemet és az F1 vezérigazgatóját, Stefano Domenicalit is, igyekszik úgy körülírni Verstappen korszakát, hogy egy legenda születésének vagyunk szemtanúi. De hosszú távon jó-e ez a Forma-1 számára?

„Bármennyire is nagyszerű Verstappen, jelenleg ő tűnik a legnagyobb kockázatnak a szakmára nézve” – fogalmazott Barton Crockett a Time magazinban.

Saját versenytársai is hasonlóan vélekednek, bár részükről teljesen érthető ez az álláspont.

„Én is unatkoznék, ha nézném” – mondta Kevin Magnussen.

Verstappen azonban saját fénykorán a Michael Jordanéhez hasonlítja.

„Az NBA túlélte, amikor a Chicago Bulls dominált” – mondta. „Akkoriban, vagy még utána is azt mondták az emberek, hogy ‘Ó, az elképesztő volt’. Ha valaki igazi rajongója a sportágnak, akkor képesnek kell lennie arra, hogy értékelje, ha egy csapat nagyon jól teljesít.”

Verstappen jelenlegi szerződése 2028-ig szól a Red Bullnál. Így matematikailag lehetséges, hogy beérje a hétszeres világbajnokokat, Michael Schumachert és Lewis Hamiltont, sőt akár egyel meg is előzze őket.

„Szeretnék-e hetet nyerni? Igen, miért ne?” – töprengett a holland. „De még ha nem is nyerek hetet, tudom, hogy az F1-nél sokkal több dolog van az életben. Már most nagyon boldog vagyok azzal, amit elértem.”