Meg kell mentenünk a bolygót! – reagált Colapinto a leggyorsabb körre

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 22.
Franco Colapinto
Fotó: Williams Racing

Esteban Ocon bocsánatot kért Franco Colapintótól, amiért „ellopta” előle a leggyorsabb kört az Egyesült Államok Nagydíján. A leggyorsabb kör teljesítéséért azonban csak akkor jár a plusz egy pont (már csak idén), ha az azt megfutó versenyző a top 10-ben végez.

A Williams versenyzője, Colapinto a 10. helyen ért célba és sokáig az övé volt a leggyorsabb kör. Ha ez így maradt volna, akkor egy helyett, két pontot gyűjthetett volna Austinban. Ocon azonban a verseny végén lágy gumikra váltott és megfutotta a leggyorsabb kört. Viszont mivel ő a 18. helyen ért célba, ő nem kapott ezért pontot.

„A versenyünk az 1. körben veszélybe került, miután hátulról eltaláltak minket. Visszaszereztünk néhány pozíciót, de a rajt után már nem sok minden jött össze” – írta Ocon X-en a verseny után.

„A végén így is sikerült a csapatnak a leggyorsabb kört teljesíteni. Sajnálom Francót, mert megérdemelte volna.”

Colapinto az ESPN-nek adott verseny utáni interjújában viccelődve azt mondta, más csak azért sem kellett volna Oconnak kereket cserélnie egy leggyorsabb kör kedvéért, mert az indokolatlan gumihasználattal árt a környezetnek.

„Miért cseréltek [az Alpine] gumit, tesó? Meg kell mentenünk a bolygót. Adják vissza nekem [a leggyorsabb kört]!”