Meglepő, de a Mercedes csapatfőnöke a Red Bull pártjára állt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 23.
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke
Fotó: Mercedes-Benz AG

Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke szerint nincs semmi baj azzal, hogy a Visa Cash App RB és Daniel Ricciardo futotta a leggyorsabb kört a Szingapúri Nagydíjon, és ezzel fontos pontot vett el Lando Norristól.

Daniel Ricciardo, mintegy búcsúzóul, egy késői kerékcsere segítségével megfutotta a verseny leggyorsabb körét. Ezzel pedig megfosztotta egy ponttól a mclarenes Lando Norrist, aki egészen addig birtokolta a leggyorsabb kört. Norris az RB főcsapatának, a Red Bullnak a bajnokával, Max Verstappennel vív épp az idei világbajnoki címért, és minden pontra szüksége lehet a végső sikerhez.

A McLaren csapatfőnöke, Andrea Stella nem nézte túl jó szemmel az RB leggyorsabb körét és szeretné, ha tisztázódna, hogy milyen viszonyban is van egymással a Red Bull és az RB.

Meglepő módon Wolff, aki az elmúlt években finoman szólva sem ápolt túl jó viszonyt a Red Bull gárdájával, most védelmébe vette az energiaitalos csapat(oka)t.

„Azt hiszem, valószínűleg minden stratégiát ki kell játszani” – mondta Wolff. „Nem hiszem, hogy ez egy piszkos játék volt. Egyáltalán nem. A szabályokon belül volt. A versenyzők nem voltak tisztességtelenek egymással.”

Wolff azzal zárta mondandóját, hogy ez „nem nagy ügy”.

Verstappen hálás Ricciardónak, hogy elrabolt egy pontot a riválisától. Ricciardo pedig örömmel segített, és utalt arra is, hogy szép karácsonyi ajándékot kaphat Verstappentől, ha esetleg ezzel az egy ponttal sikerül majd megnyernie a negyedik világbajnoki címét.