Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool
A mai nap legváratlanabb híre talán, hogy Verstappen addig nem volt hajlandó beszélni a sajtóval, amíg Giles Richards, a The Guardian újságírója el nem hagyta a sajtótájékoztatót.
A holland a 2025-ös szezon vége óta neheztel az újságíróra, mert az akkor neki nem tetsző kérdést tett fel, így most nem volt hajlandó megtűrni őt. Erről ide kattintva olvashatsz.
A The Guardian honlapján Richards azt írta, hogy csalódott a történtek miatt és hozzátette, hogy sok kollégája felajánlotta neki támogatását. Továbbá meglepődött azon, hogy a kínos párbeszéd során Verstappen mosolygott.
„Meglehetősen csalódott voltam, amikor Max Verstappen úgy döntött, hogy csütörtökön, a Japán Nagydíjon tartott sajtótájékoztatójáról kizár engem egy a tavalyi szezon végén feltett kérdés miatt” – írta.
„Még soha nem kérték, hogy hagyjak el egy sajtótájékoztatót. Ez rendkívül ritka eset egy F1-es újságíró számára, alig van olyan, aki egy-két példánál többet tudna felidézni.”
„Miután megkaptam az utasítást, szabályszerűen távoztam. Verstappen végig mosolygott a szóváltás alatt. Talán egyszerűen csak élvezte a hatalmi dinamikát? A nap ment tovább; vannak a világon sokkal komolyabb problémák, mint az, hogy egy F1-es pilóta haragszik rád.”
„A sajtócsoportban lévő kollégák egyöntetűen megdöbbentek, és aggódtak a jólétem miatt. ‘Szánalmas’ – jegyezte meg az egyikük gúnyos megvetéssel a viselkedésről. De jól vagyok.”
Richards hozzátette, hogy hosszú karrierje során több nagynevű versenyzőveé szemben is elfogultsággal vádolták már, de célja, hogy a lehető legőszintébben és legigazságosabban tudósítson. Azt is tisztázta, hogy továbbra is csodálja Verstappent, és reméli, hogy a helyzet megoldódik.