Móka és zászlók: az AlphaTauri bocsánatot kért a Japán birodalmi lobogó ábrázolás miatt

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 09. 22.
AlphaTauri
Fotó: Clive Rose/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az AlphaTauri a közösségi médiában bocsánatot kért a rajongóitól, akiket „megsértett” egy posztjukkal, amely a Japán Nagydíj előtt a vitatott felkelő napos zászlót ábrázolta.

Egy hazai futam bármelyik Forma-1-es versenyzőnek mindig nagy dolog, és nemcsak rájuk, hanem az istállóra is fokozott figyelem irányul. Ezért minden szem Yuki Tsunodára és az AlphaTaurira szegeződött, amikor a sportág maga mögött hagyta Szingapúr utcáit, és a hétvégén Suzukába tartottak. A faenzai székhelyű alakulat azonban még a verseny megkezdése előtt fmegégette magát, miután a Twitteren megosztottak egy képet a Japán Nagydíj plakátjaként, amelyen Tsunoda egy olyan képen látható, amely a Felkelő Nap birodalmi zászlajának másolatának tűnik.

Az 1870-től a második világháború végéig Japán császári zászlajaként használt lobogót ma már sok más ország a háborús atrocitásként társítja, sőt egyesek szerint a náci Németország horogkeresztjéhez hasonlítható. A közösségi médiában közzétett posztjukkal kapcsolatos visszhangot követően az AlphaTauri most a Twitteren elnézést kért a posztjukkal okozott esetleges sérelmekért, amely „pusztán a versenyhétvége megünneplésére” irányult:

„Láttunk pár kommentet az elmúlt néhány órában a Japán Nagydíj plakátunkkal kapcsolatban. Ezt a plakátot csak esztétikai célból készítettük, anélkül, hogy bármilyen politikai mozgalomra vagy történelmi tényre akartunk volna utalni. Bocsánatot kérünk mindenkitől, akit ez akaratlanul is sérthet. Ez a plakát pusztán az F1-es naptár egyik legikonikusabb és legnépszerűbb versenyének a hétvégéjét hivatott megünnepelni.”

Eredeti változat:

alphatauri
Fotó: AlphaTauri/X.com

„Javított” változat:

https://twitter.com/AlphaTauriF1/status/1705128251599786348