Ne csináld: Így lógott be jegy nélkül egy YouTuber az Ausztrál Nagydíjra, és találkozott a pilótákkal

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 04. 01.
Liam Lawson, ausztrál
Fotó: Clive Mason/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az ausztrál hatóságok, sem a FOM nem reagált még az esetre, de Noah Moye véghez vitte a „küldetését”, belógozz jegy nélkül Melbourneben a versenyhétvégére.

Gondolhatnánk, hogy az eset teljesen egyedi, de elárulom, hogy még a „hőskorban” is megtörtént ez, a Hungariringen is. Akkor az egyébként később újságíróvá avanzsált kolléga napokat (!) töltött a mogyoródi pálya kellős közepén, és hogy éjszaka ne fagyjanak meg (igen, nem egyedül volt), még tábortüzet is gyújtottak. A Mogyoródi-patakban meg igen, adott volt a víz is, ahogy az manapság Charles Leclerc Ferrarijában is megesik. Ők akkor tényleg bejutottak a paddockba, és találkoztak a hőseikkel, nézzük meg, hogy megy ez 2025-ben.

Moye valóban felkészült: hetekkel a futam előtt terepszemlét tartott, és gyakorlatilag kinézett magának egy fát, amely kvázi a bázisául szolgált a nem éppen utánzandó tette alatt. A biztonsági személyzet perifériáján kívül esett ez a terület, mégis már bent a pálya közelében. Az Ausztrál Nagydíjra végül három teljesítendő célt fogalmazott meg az akciójának:

  • Korán belógni az F1-es részre, és amíg csak le nem bukik, ott kell maradnia
  • konkrétan magán az aszfaltcsíkon is sétálni akart egy Forma-1-es versenyhétvégén
  • végül, találkozni akart leginkább Yuki Tsunodával, akiért rajong, vagy legalábbis úgy tesz

A mutatványában – amit ismét hangsúlyozunk, hogy ne csinálja utána senki – nagy segítség volt egy láthatósági mellény is. Hogy mi lett a történet vége? Íme a videó az esetről: