Norris: Egy erősebb motorral dominálná az évet a Ferrari

Hegedűs Dávid2026. 06. 15.
Lando Norris
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/McLaren

Megszakadt a Mercedes győzelmi sorozata, a Katalán Nagydíjon Lewis Hamilton megszerezte az első győzelmét a Ferrarival.

Szombaton még George Russell bizonyult a legjobbnak, a versenyen azonban remek taktikával és egy jó ütemben érkezett VSC fázisnak köszönhetően a hétszeres világbajnok behúzta karrierje 106. futamgyőzelmét.

Az olaszok egy komoly fejlesztési csomaggal érkeztek a katalán futamra, ami komoly előrelépést hozott. Sokkal jobb gumikezelésük és aerodinamikailag is hatékonyabb autójuk lett, ennek köszönhető Hamilton több, mint 20 másodperces győzelme.

A futam utolsó etapjában magabiztosan építette előnyét a Mercedesek előtt a brit, a győzelmét semmi sem veszélyeztette. Ez utóbbi pedig igencsak intő jel lehetett a harmadik helyen célba érő Lando Norris számára, aki szerint a Ferrari komolyan fordíthat az eddigi erőviszonyokon.

„Jelenleg szerencsések lehetünk, hogy a Ferrarinak nincs erősebb motorja. Ha jobb erőforrásuk lenne, akkor nagyon dominálnának, most ők az abszolút etalon a kanyartempó tekintetében. Még csak közel sem vagyunk hozzájuk, ez a realitás. Nagyon hosszú út áll előttünk, hogy odajussunk, ahol ők vannak. Ha tudnak fejleszteni a motorjukon, akkor mindenkit megsemmisítenek. Nekünk le kell szegnünk a fejünket és a lehető legtöbbet kell fejlődnünk.” – nyilatkozta a futam után a világbajnoki címvédő.

https://motorsportol.hu/f1/2026/06/14/hamilton-es-a-ferrari-elso-kozos-gyozelmet-es-antonelli-dramajat-hozta-a-barcelonai-verseny/