Norris egy nagyon fontos üzenetet közölt az Instagramon!

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 10. 11.
Lando Norris, McLaren
Fotó: McLaren

Lando Norris videóüzenetben hívta fel egy globális problémára a figyelmet.

A brit versenyző korábban többször beszélt arról, mennyire szorongott első szezonjában, 2019-ben. A 24 éves pilóta elmondta, attól rettegett, nem lesz elég jó  és korán búcsúznia kell. A McLaren fiatalja szakértő segítségét kérte a szezon után,  így már könnyeben dolgozza fel a rá nehezedő nyomást.

Norris évek óta küzd azért, hogy a mentális egészség kiemelt szerepet kapjon a Forma-1-ben is. Ezen felül a wokingi istállóval és a Mind.com-mal próbál tippeket és tanácsokat adni a hasonló helyzettel (szorongás) küzdőknek. A versenyző elmondta, több olyan üzenetet kapott már, amiben a rajongói leírták neki, hogy mennyit segített a hozzáállása és felhívása, így a pilóta szívesen folytatja tovább a szervezettel (Mind.com) a közös munkát.

A mentális egészség világnapján (2024.10.10) a bajnok aspiráns versenyző az Instagram-oldalán jelentkezett be és egy videó keretein belül emlékeztette rajongóit arra, hogy merjenek segítséget kérni és beszélgetni, ha úgy érzik szorongással küzdenek.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Lando Norris (@landonorris) által megosztott bejegyzés

Csak egy telefonhívás:

A McLaren a dolgozóival és Norrisszal karöltve arra buzdította rajongóit a világnapon, hogy hívják fel szeretteiket és érdeklődjenek a hogylétük felől. Többen a családtagjaikat keresték fel a csapat kamerája előtt és a hívás után elmondták, mennyivel jobban érzik magukat, hogy megetették az első lépést.