Norris hiába állt az élre a tabellán, a zandvoorti kiesés még mindig kísérti

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 11. 01.
Lando Norris
Fotó: Sam Bagnall/Sutton Images/McLaren

Hiába aratott győzelmet Mexikóban és vette át az összetett világbajnoki pontverseny vezetését, Lando Norris elmondása szerint máig nem tudta teljesen elengedni a zandvoorti kiesését, ahol motorhiba miatt néhány körrel a vége előtt esett ki a futamból.

„Még mindig nagyon élénken él bennem [a zandvoorti kiesés]. El kell felejteni, amennyire csak lehet, és a soron következő versenyekre kell koncentrálni.”

A McLaren pilótája azóta sorozatban dobogón végzett – kivéve az azeri 7. helyét –, és mexikói győzelmével egyetlen ponttal vette át a vezetést csapattársa, Oscar Piastri előtt. Ennek ellenére bevallotta: a Hollandiában elbukott 18 pont máig nyomasztja, főleg mivel Piastri akkor pole-ból indulva meg is nyerte azt a versenyt, és ezzel jelentős előnyre tett szert a tabellán.

„El kell engedni a múltat. Persze próbálsz tanulni minden helyzetből, de minden versenyhétvége új lehetőség. És úgy érzem, ezen a hétvégén ezt jól csináltam.”

Friss szemlélet, változatlan hozzáállás

Norris szerint az elmúlt futamai jól sikerültek, de a mexikói szereplését tartja karrierje egyik legjobb teljesítményének. Ugyanakkor hangsúlyozta: nincs helye hátradőlésnek, mert erős riválisokkal kell szembenéznie hétről hétre.

„Ez volt eddig a legjobb futamom. De még hosszú az út, és egyszerűen csak folytatnom kell azt, amit most csinálok. Próbálok kiegyensúlyozott maradni olyan srácok ellen, akik iszonyú gyorsak körülöttem.”

A brit versenyző azt is egyértelművé tette, hogy bajnoki helyezése nem változtat a hozzáállásán:

„Az, hogy vezetek, vagy hátrébb vagyok, nem jelenti azt, hogy másképp kellene vezetnem vagy döntenem. Csak teszem a dolgom.”