Norris pole-ban, Russell a falban, míg Hamilton már a Q1-ben kiesett

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 20.
Lando Norris
Fotó: McLaren

A sprintverseny után, magyar idő szerint már épp vasárnap került sor az Egyesült Államok Nagydíjának kvalifikációjára.

Az élmenők közül Lando Norris nyitott az élen a Q1-ben, míg nem a sprint győztese, Verstappen átvette a vezetést. 8 perccel az étlap vége előtt aztán meglepetésre Pierre Gasly futotta meg a leggyorsabb kört az Alpine-nal.

A Q1 leggyorsabbja végül Verstappen lett Leclerc és Lawson előtt.

Kiesett a két Williams (Alexander Albon és Franco Colapinto), valamint meglepetésre Lewis Hamilton is, miután belehibázott az utolsó mért körébe. Szintén nem jutott tovább a két Sauber (Valtteri Bottas és Guanyu Zhou).

A Q2-ben Verstappen kezdett az élen, míg nem érkezett Norris, aki átvette tőle a vezetést. Két perccel a vége előtt viszont ismét a holland állt az élre.

A Q2 leggyorsabbja végül Verstappen, Sainz és Norris voltak.

Nem jutott a harmadik szakaszba Tsunoda, Hülkenberg, Ocon, Stroll és Lawson.

A Q3 első mért köre Magnussené volt, majd Russell, utána pedig Norris vette át a vezetést.

Miután egy mért körét elvették, Pérez volt az egyetlen, akinek egy perccel a vége előtt még nem volt körideje. És nem is lett, sőt Verstappen sem tudta befejezni utolsó, lila első szektoros körét, mert George Russell másodpercekkel a leintés előtt falba tette a Mercedest.

A pole-t így Norris szerezte meg, Verstappen és Sainz előtt.

Végeredmény: