Olvasóink szerint ez az F1-es motorgyártó viszi majd a prímet 2026-ban

Motorsport OnlineMotorsport Online2025. 10. 18.
F1 2025 Moncói Nagydíj rajt, Brembo fék, elfékezés
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/McLaren

2026-ban új korszak kezdődik a Forma-1-ben: érkeznek az új erőforrások, amelyek teljesen átalakíthatják az erőviszonyokat. A Motorsportol.hu olvasói megszavazták, szerintük melyik gyártó készíti majd a legerősebb motort az új szabályrendszerben – az eredmények pedig egyértelmű képet festenek.

A szavazás alapján olvasóinknak a Mercedes tűnik a legesélyesebbnek arra, hogy 2026-ban a mezőny élére álljon, akár a gyári-, akár valamely ügyfélcsapatával. Hiszen jövőre négy csapat autóit hajtja majd Mercedes erőforrás.

A Ferrari végzett a második helyen, ami nem meglepő. Sokan remélik, hogy az új szabályok egy új aranykort hozhatnak a legendás vörös istállónak. Az olasz márka a saját nevét viselőt túl további 2 csapatnak biztosít majd erőforrást.

A Honda végzett a harmadik helyen, mely egyetlen csapatot, az Aston Martint látja majd el motorral. Bár a japán gyártó hivatalosan már többször is kiszállt a sportból, az Aston Martinnal kötött partnerségük révén ismét komoly tényezővé válhatnak – a szurkolók pedig nem felejtették el a Red Bull-lal elért világbajnoki sikereket sem.

A Red Bull Powertrains, az energiaitalos csapat saját fejlesztésű motorprogramja, a negyedik helyre került. Bár a projekt hatalmas ambíciót mutat, sokak szerint időbe telhet, míg a Milton Keynes-i gárda felveszi a versenyt a tapasztalt gyártókkal.

Végül a Audi zárja a sort: a 2026-ban debütáló új szereplő esetében a közönség láthatóan nem teszi magasra a mércét. Bár a német autógyár motorsportos múltja tekintélyes, az F1-es debütálás nem biztos, hogy zökkenőmentes lesz.

A szavazás végeredménye:
  1. Mercedes 40.18%
  2. Ferrari 25.00%
  3. Honda 21.43%
  4. Red Bull Powertrains 8.93%
  5. Audi 4.46%