Öt év után a Forma-1 törli 2025-ben a leggyorsabb körért járó bónuszpontot!

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 10. 18.
Lando Norris, Daniel Ricciardo, forma-1
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az F1 a jövő évtől eltörli a versenyen megtett leggyorsabb körért járó bónuszpontot, amelyet éppen öt évvel ezelőtt vezettek be nagy felhajtással – közölte tegnap este az irányító testület, az FIA.

A bónuszpontot eredetileg az 50-es években adták, de aztán eltörölték, majd 2019-ben újra bevezették azt, amennyiben a versenyző az első tízben végez. Ennek potenciális jelentősége van egy olyan hosszú, 24 versenyből álló szezonban, mint az idei. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) a hétvégi Amerikai Nagydíj előtt tette meg a bejelentést a 2024-es és 2025-ös sport- és technikai szabályzat módosításai között, majd a Motorsport Világtanács jóváhagyta azt.

Egy másik változtatás értelmében a szabadedzéseken egy fiatal versenyző indítására vonatkozó követelmény a szezononkénti egy alkalomról szezononként a duplájára emelkedik.

A leggyorsabb kör jelentőségét a múlt havi Szingapúri Nagydíj mutatta meg, ahol a Visa RB ausztrál pilótája, Daniel Ricciardo friss gumikért állt ki a boxba, hogy az utolsó futamán a leggyorsabb kört érje el. Az RB a Red Bull testvércsapata, és ezzel olyan riválisokat fosztott meg egy lehetséges pluszponttól, mint a McLaren és a bajnoki címért küzdő versenyzőjük, Lando Norris.

Norris tartotta a leggyorsabb kört és a bónuszpontot, amikor a futam az utolsó körökbe ért. Ricciardo a 18. helyen állt, és nem volt jogosult a bónuszpontot megszerezni, de a boxba hívták, és szabályosan megfutotta a körét, megfosztva ezzel Norrist egy ponttól.

https://motorsportol.hu/f1/2024/10/18/f1-rajongo-vagy-meglepetessel-keszulunk-neked/