Palik László visszatérne a Forma-1 világába?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 19.
Max Verstappen, Yuki Tsunoda, 2025 Magyar Nagydíj F1
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images / Red Bull Content Pool

Van egy generáció, amely számára Palik László neve egyet jelent a Forma-1-gyel és fordítva.

Bár 15 éve már, hogy nem közvíteti az F1-es versenyeket és teljesen eltűnt a motorsportból, máig sokan visszaírják őt, mint kommentátor. Hogy valóban jobbak voltak-e a Palik-féle közvetítések, vagy csak a nosztalgia faktor mondatja ezt az emberekkel, nem tudni.

De vajon ő bevállalná ezt újra, ha lehetősége adódna rá? Erre az Index által készített interjúból kapunk választ, egyenesen Palik Lászlótól.

„Az életkorom, na meg a 40 év eltöltött idő a szakmában megtanított arra, hogy

soha ne mondd, hogy soha,

mert egyszer aztán szembekerülhetsz saját magaddal. Plusz az internet nem felejt” – kezdte válaszát Palik.

„Én szenvedéllyel szeretem a sportot a mai napig. Szenvedéllyel szeretem a Forma-1-et, hisz hát az életemnek egy csodálatos periódusa volt, csak szeretettel tudok mindenre visszaemlékezni. Akár a Hungaroringen töltött évekre, akár a közvetítésekre, ennek a televíziós őrületére és mindenféle csodálatos dologra ami velem történt azok alatt az évek alatt” – mondta Palik.

Hozzátette azonban, hogy nagyon szereti és élvezi a jelenlegi feladatait a TV2-nél, és jelenleg egyáltalán nem gondolkodik ezen a kérdésen. Azonban szereti azt is, hogy kiszámíthatatlanul találják meg lehetőségek, ezért is fogalmazott úgy, hogy „soha ne mondd, hogy soha”.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Palik László Hivatalos (@laszlo.palik) által megosztott bejegyzés