Russell és Antonelli is a világbajnoki címről beszélt

Hegedűs Dávid2026. 02. 03.
George Russell, Kimi Antonelli
Fotó: Mercedes-Benz AG

Rendkívül erősen és magabiztosan kezdte a téli teszteket a Mercedes. A németek az első, barcelonai teszthéten hibátlanul muzsikáltak, miközben a tempójuk is igencsak kecsegtető volt. A két pilóta pedig emiatt nagyon optimista.

A Mercedes volt az előző, 2022-es nagy szabályváltozások vesztese, a korábban verhetetlen gárda azóta nem is tudott harcolni a világbajnoki címért. Azóta George Russell lépett elő vezéregyéniséggé, tavaly abszolút a hátán vitte a csapatot, karrierje eddigi legjobb évét produkálta, de komoly esélyei nem voltak.

Az új szabályok pedig a jelek szerint megint az ezüst nyilaknak kedvezhetnek, legalábbis sokan ezt vízionálták előzetesen is, meg az első teszt után is.

De nem csak az újságírók, hanem maguk a versenyzők is rendkívül optimisták. George Russell kijelentette, hogy készen áll harcba szállni a világbajnoki trófeáért.

„Nagyon örülnék, ha úgy alakulna, hogy Verstappennel harcolnék a címért. Szeretnék szembeszállni Maxszal. De tavaly Lando is remek idényt zárt. Sokan azt gondolják, hogy a Mercedes és a McLaren harcolhat majd egymással, mert szerintük mi építettük a legjobb motort, de a jelek szerint a többi motorgyártó is remek munkát végzett.” – kezdte a brit.

„Tudjuk, hogy a Red Bullnak mindig is remek autói voltak, még a Mercedes domináns éveiben is. Akkor a motorjuk miatt nem tudtak ott lenni. Azt meg természetesen tudjuk, hogy Max mennyire jó. Szóval szerintem sok résztvevős lesz a bajnoki csata, ami sosem könnyű. Ha bajnok akarsz lenni, akkor meg kell küzdened érte.” – tette hozzá Russell, kijelentve, hogy ő felkészült a bajnoki csatára.

Csapattársa, a másodéves Kimi Antonelli is hasonló célokkal vág neki a 2026-os évnek.

„Nem kérdés, hogy ez a célom, nyerni és a világbajnoki címért harcolni. George nagyon-nagyon erős, ő felkészült a bajnoki küzdelemre, ő a mezőny egyik mércéje. Nagyon szórakoztató év lesz, főleg vele megküzdeni. Nagyon várom már.” – reagált a fiatal olasz.