Russell megnyugodhat: Elutasították Verstappen és a Red Bull óvását!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 05. 05.
George Russell, 2025 Miami Nagydíj
Fotó: Jiri Krenek/Mercedes-Benz AG

A Miami Nagydíj után Red Bull óvást nyújtott be George Russell ellen, aki Oscar Piastri és Lando Norris mögött a harmadik helyen ért célba. Az energiaitalos csapat szerint a Mercedes versenyzője nem lassított megfelelően sárga zászlós jelzés alatt, amikor Gabriel Bortoleto autója a pálya szélén vesztegelt.

Red Bull azzal érvelt, hogy bár Russell elvette a gázt, a tempója nem csökkent és ezzel megsértette a sportszabályzat 26.1 a) cikkelyét, amely előírja az „észlelhető sebességcsökkentést” sárga zászló esetén.

A Mercedes azonban rámutatott, hogy a gázpedál jelentős visszavétele – amit Russell is alkalmazott – régóta elfogadott gyakorlat a sárga zászlós szituációkban. Az adatok szerint Russell mintegy 25%-kal vette vissza a gázt, ami kb. 30%-os nyomatékcsökkenést eredményezett.

A versenybírák megállapították, hogy bár Russell abszolút sebessége enyhén nőtt az adott szakaszon, a megszokott versenytempóhoz képest lassabban haladt, ami megfelel a szabályzat szellemének. A szabályok ugyanis nem az abszolút sebesség csökkentését írják elő, hanem a szokásos tempóhoz viszonyított lassítást.

Az óvást ezért elutasították, így George Russell megtarthatta dobogós helyezését, míg Max Verstappen a negyedik maradt.