Russell továbbra sem érez extra nyomást Antonelli miatt

George Russell tagadja, hogy különösebb nyomást helyezne rá az, hogy csapattársa, Kimi Antonelli az első három futam után megelőzte őt a bajnoki tabellán. A szezon előtti esélylatolgatások magasan Russell vb győzelmét hozták. Az első futamot meg is tudta nyerni, a következő kettőben viszont alulmaradt a 19 éves csapattársától.
Russell azonban nem érzi úgy, hogy emiatt fokozott figyelem vagy extra kritika nehezedne rá:
„Nem, egyáltalán nem, őszintén szólva. Pokolian hosszú a szezon, és még soha senki nem nyert bajnokságot három futam után. Számomra mindig az a fontos, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki az eredményekből.”
Bár Ausztráliában erős hétvégét produkált, Kínában egy időmérős probléma hátráltatta, Japánban pedig egy rosszkor érkező biztonsági autós fázis vetette vissza. Russell mindkét verseny után csalódott volt, de úgy érzi, a lehetőségeihez képest így is maximalizálta az eredményt.
„Nem én vezetem a bajnokságot, de őszinte leszek: ha megnézem az elmúlt két futam körülményeit, valójában úgy érzem, hogy maximalizáltam az eredményeimet, és ennél többet nem is tehettem volna.”
,,Ha Szuzukában egy kicsit másképp alakulnak a dolgok, szerintem megnyerhettem volna azt a futamot. Ha egyáltalán nincs biztonsági autó, akkor úgy gondolom, Piastri mögött második lettem volna.”
,,Kínában ott volt az időmérős problémám, és szerintem nélküle akár a pole pozícióért is harcolhattam volna.”
Russell szerint ezért fontos higgadtan és racionálisan nézni az összképet:
„Ha racionálisan nézem a dolgokat, szerintem idén kihoztam a maximumot az eredményeimből. És amikor tiszta hétvégém van, mint Melbourne-ben, tudom, hogy megvan bennem a képesség a pole-ra és a futamgyőzelemre.”
„Nyilván frusztrált voltam Kína és Japán után, de ez a szezon során valamikor mindig előfordul. Valójában inkább hálás vagyok azért, hogy így is sikerült értékes pontokat szereznem.”
Az öthetesre nyúlt szezon eleji szünetben átértékelheti a szezonját és ami a legfontosabb, hogy megtartsa a fókuszt, amit az egész szezon során a legélesebbre kell állítani.
Russell eredményei Miamiból
| Év | Időmérő | Futam |
|---|---|---|
| 2022 | 12. hely (Q2: 1:30.173) | 5. hely |
| 2023 | 6. hely (Q3: 1:27.804) | 4. hely |
| 2024 | 7. hely (Q3: 1:28.067) | 8. hely |
| 2025 | 5. hely (Q3: 1:26.385) | 3. hely |
Russell összességében magabiztosan várhatja a Miami Nagydíjat, hiszen egyre jobb eredményeket ér el. Tavaly a dobogó legalsó fokára is fel tudott állni egy nehezebben vezethető Mercedesszel.
Azonban Kimi Antonelli sem ment rosszul az előző Miamiban rendezett versenyhétvégén. Első F1-es évében egy addig ismeretlen pályán rögtön megszerezte a sprintkvalifikáción az első helyet.
A vb címre még mindig a legesélyesebbnek kikiáltott George Russell tehát nem veheti félvállról a következő hétvégén sem a rohamos tempóban fejlődő csapattársát.









