Sainz összehozott egy laza büntetést a Williamsnek

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 05. 17.
Lando Norris, Carlos Sainz
Fotó: Williams Racing

Carlos Sainz büntetést hozott össze a Williams csapatnak, miután a hétvégi Emilia Romagna Nagydíj előtti első edzésen a bokszutcában száguldozott.

A spanyolt 93,7 km/h-val mérték be a boxutcában, ami jelentős, 13,7 km/h-val haladta meg a megengedett sebességhatárt. Ennek következtében a grove-i csapatra 1000 eurós pénzbírságot vetettek ki. A boxutca sebességkorlátozásának megszegése a Forma-1 sportszabályzatának 34.7. cikkelye szerinti szabálysértésnek minősül.

Sainz erős nyitóedzést tartott Imolában, miután a McLarenes Oscar Piastri és Lando Norris után a harmadik leggyorsabb időt érte el.

Az utóbbi futamokon már határozottan fordulatot vett, és sokkal nyugodtabbnak tűnik a Williamsnél, mint az első versenyeken volt.