Sauber úr büszke rá, hogy az Audi veszi át az istállóját

Peter Sauber elárulta, büszke arra, hogy az általa a 90-es években alapított Forma-1-es csapatát most az Audi veszi át.
A visszavonult 77 éves svájci ritkán látott vendég a nagydíjakon, ezúttal kivételesen ott volt Barcelonában. Arról kérdezték, hogy a Sauber – jelenleg Alfa Romeo néven – a következő néhány szezonban átvándorol a Volkwagen által irányított Audihoz, amíg a gyári alakulat 2026-ban el nem indul. Az Auto Bildnek, utalt gyorsan a Mercedesre, a BMW-re és most a VW-Audira:
„Ez már a harmadik német márka a Saubernél. Mindegyiknél voltam már, és erre igen büszke vagyok.”
A Sauber ugyanakkor már jóval több mint egy évtizede csak a pontokért harcol, nem pedig rendszeres dobogós helyezésekért, ezért így folytatta Peter Sauber:
„Nagyon várom már az Audit, és bízom benne, hogy együtt sikeresek lehetünk. Még mindig úgy fogalmazok, hogy „mi”, még akkor is, ha valójában már nem vagyok a fedélzeten.”
Azt azonban elismerte zárásképp, hogy nem csak az általa alapított Forma-1-es csapat rajongója:
„Max Verstappen kiváló munkát végez.
„Lenyűgözött, hogy milyen gyorsan képes volt uralni az indulatait, és most bajnoki címről bajnoki címre száguld, anélkül, hogy egyetlen hibát is vétene.”









