Schumacher visszatérne a Forma-1-be, hiába nem boldogul az IndyCar-ban sem

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 03.
Mick Schumacher, Romain Grosjean
Fotó: Penske Entertainment: Aaron Skillman

Mick Schumacher elismerte, hogy még mindig gondol a Forma-1-re, és nem zárja ki azt, hogy visszatérjen a mezőnybe.

Az RTL-nek és az ntv-nek nyilatkozott erről:

„Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem gondolok olykor vissza a Forma-1-es napjaimra, és ne járna azon az agyam, milyen volt akkoriban vezetni. Amennyiben adódna egy lehetőség, biztosan nem mondanék nemet. Ez egészen biztos.”

A 27 éves pilóta 2021-ben és 2022-ben a Haas színeiben versenyzett, mielőtt a Mercedes tartalékpilótája lett. Jelenleg kizárólag az IndyCar-ban versenyez, és nehéz kezdeten van túl:

„Az teljes környezet más. Az összes versenypálya új nekem. Az első pár hónap ezért nagyon tanulságos volt, és remélem, hogy az eredmények is hamarosan jönnek.”

Jelenleg az első Indianapolis 500-ra készül, miközben alkalmazkodik a sportág fizikai igényeihez:

„Nem feltétlenül nehezebb, de sokkal megterhelőbb. Az autónak nincs szervokormánya, ezért igen mechanikus, és közvetlenül tükrözi a vezetési stílusodat. Az IndyCarban kevesebb a nyak terhelése, de a felsőtestet sokkal inkább megdolgoztatja. Egyszerűen sokkal stabilabban kell fogni a kormányt.”

Schumacher kiemelte az autók nyersességét is:

„A futómű annyira stabil, hogy sűrűn kitépi a kormányt a kezedből, ha nem engeded el időben.”

A kockázatok ellenére – és a Forma-1-nél magasabb végsebességek ellenére – ragaszkodik ahhoz, hogy nem fél:

„Ha félnék, nem ezt a sportágat választottam volna. Nos, a félelem nem része ennek. A jobb válasz erre, valószínűleg a „tisztelet” lenne.”