Stroll tagadja az Aston Martin F1-es csapata eladását

Lawrence Stroll cáfolta azokat a pletykákat, miszerint eladná Forma-1-es csapatát, és hangsúlyozta, hogy „nem megy sehova”, annak ellenére, hogy az Aston Martin 2026-os szezonja problémásan indult.
A kanadai milliárdos most már teljes és állandó jogot szerzett az Aston Martin név használatára a száguldó cirkuszban, szorosabbá téve a kapcsolatot a közúti autógyártó és a versenycsapat között. A Honda motorokkal megkezdett új korszak nehéz indulása után újra felmerültek a lehetséges eladásról szóló spekulációk, annak ellenére, hogy az istálló büszkélkedhet Adrian Newey-vel, Fernando Alonsóval, a legmodernebb létesítményekkel és jelentős beruházásokkal. Stroll a New York Timesnak beszélt erről:
„Nem költhetsz el több száz millió fontot, építheted meg a legjobb új F1-es kampuszt és vehetsz fel 400 kiváló alkalmazottat, ha éppen kilépsz az üzletből. Eladni? Ez a hír nem is lehetne távolabb az igazságtól. Jó ideig nem áll szándékomban feladni a csapat többségi tulajdonosának pozícióját – és ugyanez vonatkozik az autógyártó vállalatra is. Nem megyek én sehova. Terveim szerint még sokáig fogom vezetni ezeket a vállalkozásokat. Mindkét esetben még az út elején járunk.”
A pályán azonban máris felmerülnek kérdések – különösen az új Honda erőforrással kapcsolatban. Arra a kérdésre, hogy még mindig bízik-e a projektben, Fernando Alonso világosan megkülönböztette az autót és a motort:
„Igen – különösen a karosszéria tekintetében. A motorral némileg nehezebb a helyzet, mert még nem ismerjük jól a szabályokat és azt, hogy mire van szükség.”
A spanyol pilóta gyorsan védelmébe vette Adrian Newey tervezőgurut:
„Adrian több mint 30 éve uralja ezt a sportot, nem felejt el mindent egy év alatt. Még ha most nem is vagyunk 100%-osak, hamarosan azok leszünk, mert minden gondot megoldunk a motorral kapcsolatban.”
A korábbi pilóta, Ralf Schumacher azonban arra figyelmeztetett, hogy a Honda és Alonso kapcsolata újra kényessé válhat – emlékeztetve a McLarenben töltött közös idő alatt elhangzott, hírhedt GP2-motorral kapcsolatos kritikára. A német Skynak nyilatkozott:
„Nem hiszem, hogy elfelejtették azt az intrikát, mert az ilyen dolgok nyomot hagynak. Fernando akkor nagyon nyíltan kezelte a helyzetet – kemény kritikával illette őket. Fiatalabb volt, talán impulzívabb, de a japánok nem felejtik el az ilyesmit.”
Schumacher meglepődött a Honda legutóbbi Red Bull-s sikerei után tapasztalt nehézségek miatt:
„Ki gondolta volna, hogy a Honda ilyen problémákba ütközik? Kifejezetten nagyobb arányú elektromos energiát akartak, és pontosan ez az, ahol most a legnagyobb gondjuk támadt.”
Arra sürgette a Hondát, hogy stratégiailag reagáljanak a legújabb válságra:
„A Hondának most kezdeményeznie kell, és belátnia: „Ez hatalmas katasztrófa, hibáztunk. Ennyi időbe fog telni a javítása, a csapatnak ennyi türelemre van még szüksége.”









