Szaúd-Arábia akar idén versenyt rendezni, de ez nem csak rajtuk múlik, sőt!

Szaúd-Arábia erőteljesen lobbizik azért, hogy a 2026-os futam Jeddah-ban maradjon, miközben egyre több spekuláció merül fel arról, hogy a Bahreini Nagydíjjal együtt lemondják.
A nagy várakozással kísért 2026-os F1-es szezon a múlt héten Melbourne-ben vette kezdetét, ahol a cím várományosa, George Russell vezette a Mercedes kettős győzelmét, Charles Leclerc pedig a dobogó harmadik helyét szerezte meg. A 2026-os idény a 2025-ös évhez hasonlóan a sport történetének leghosszabbja lett volna 24 versennyel, azonban a közel-keleti események eszkalálódása miatt ez egyre kevésbé valószínű. A régióban történt rakétatámadások után a Forma-1 a következő nyilatkozatot tette közzé:
„A következő három futamunk Ausztráliában, Kínában és Japánban lesz, és nem a Közel-Keleten – ezek a versenyek még több hétig nem kerülnek megrendezésre. Mint mindig, most is szorosan figyelemmel kísérjük az ilyen helyzeteket, és együttműködünk a vonatkozó hatóságokkal.”
A The Daily Mail szerint mind a bahreini, mind a szaúdi nagydíjat törlik, a megerősítésre a következő hetekben kerülhet sor. A legfrissebb hírek szerint azonban a dzsiddai verseny szervezői tárgyalnak arról, hogy megtartsák a helyüket a versenynaptárban. Bár még nem született döntés, úgy tűnik, hogy a Szaúd-Arábiai Nagydíj elválaszthatatlanul összekapcsolódik a bahreini futammal, vagyis ha az egyiket lemondják, a másik is ugyanarra a sorsra jut.
Bár a helyzet Dzsiddában stabilabbnak tűnik, a Forma-1 már kénytelen volt lemondani a Pirelli gumitesztet, amelyet a bahreini pályán tartottak volna. A BBC által hitelesített felvételek azt mutatják, hogy a Bahreini Nemzeti Kommunikációs Központot, amely mindössze 24 kilométerre található a pályától, támadás érte, és törmelék repültek a levegőbe.
Jelenleg továbbra is súlyos repülési zavarok vannak a Perzsa-öböl államaiban, ami azt jelenti, hogy a csapatok szállítása rendkívül nehéz, csaknem lehetetlen lenne.
Ha mindkét versenyt lemondják, a jelenlegi állás szerint azokat nem pótolják, ami azt jelenti, hogy 2020 óta először nem lesz F1-es verseny áprilisban.









