„Úgy sírtál, mint egy csecsemő!” – Kelly Piquet lebuktatta Max Verstappent

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 03. 04.
Max Verstappen, Kelly Piquet, Red Bull
Fotó: Clive Rose/Getty Images/Red Bull Content Pool

A versenypályán könyörtelen, de a szülőszobán ő is meghatódott – még ha tagadja is. Max Verstappen őszintén (vagy majdnem őszintén) vallott kislánya, Lily születéséről. A Viaplay dokumentumfilmjében a holland próbálta tartani a keményfiú imidzsét, de párja, Kelly Piquet nem hagyta annyiban a dolgot, és az Instagramon rántotta le a leplet a Red Bull sztárjának valódi érzelmeiről. 

A 28 Max Verstappen nevelt lánya mellett immáron majdnem egy éve édesapának is mondhatja magát, Párjának, Kelly Piquet-nek korábbi kapcsolatából már van egy 6 éves kislánya, akinek a szintén versenyző Daniil Kvyat az édesapja. Tavaly áprilisban azonban megszületett Kelly és Max közös gyermeke, Lily.

A négyszeres F1-es világbajnok azt állította, hogy nem sírt, amikor először tartotta a karjában kislányát, de Kelly lebuktatta és elárulta, hogy nem így volt.

A Viaplay 2026 februárjában új dokumentumfilmet jelentetett meg Verstappenről, amelyben a holland pilóta saját versenycsapatot alapít és segít Chris Lulham szimulátoros versenyzőnek átállni a valódi versenyzésre. A sorozat címe „Max Verstappen: New Grounds”.

A dokumentumfilm egyik klipjében Verstappen lányának születéséről beszél. Amikor Verstappent megkérdezték, hogy sírt-e, amikor lánya megszületett, így válaszolt:

„Majdnem. Tudod, amikor ott vannak a szemed szélén [a könnycseppek], de aztán nem folynak le.”

További kérdéseket kapott arról, hogy hogyan reagált, amikor először a karjába vette a kislányt, amire így válaszolt: „Nem sírtam. Csak nagyon boldog voltam. Nem sírtam.”

Ezt a dokumentumfilmből származó klipet egy Verstappen-rajongó osztotta meg az Instagramon. Kelly pedig a videó kommentjei között felfedte a Red Bull pilóta valódi reakcióját.

„@maxverstappen1 mit beszélsz? Sírtál, mint egy csecsemő, amikor megszületett” – kommentelte Kelly.

Lily születése a Drive to Survive idei évadában (ami a 2025-ös szezont dolgozza fel) is téma. A sorozat elején látható (és hallható), amint az F1 75 szezonnyitó eseményen beszélgetnek a versenyzők, köztük Verstappen és Lewis Hamilton. Utóbbi arról érdeklődött a hollandnál, hogy izgatott-e már, hogy hamarosan apa lesz.

„Gyereked lesz! Izgatott vagy? Ideges? A végén ott kell lenned. Látnod kell, ahogy megszületik” – mondta Hamilton.

„Hát, nem is tudom, talán majd oldalról” – válaszolta Verstappen.

Hamilton ezt követően egy történettel folytatta.

„Jártam egy lánnyal, akinek a nővére gyereket szült, és én ott álltam a műtő előtt, így hallottam a sikoltozásukat. Majdnem elájultam, pedig nem is az én gyerekem volt!”