Válaszolt az F1 Sainz kritikájára, hogy a csaját mutogatják, nem pedig az előzéseit

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 10. 11.
Carlos Sainz, f1
Fotó: Williams Racing

A Forma-1 válaszolt Carlos Sainz legutóbbi, a Szingapúri Nagydíj közvetítésével kapcsolatos aggályaira.

A Williams pilótájának szavaira reagálva az F1 szóvivője így nyilatkozott:

„Folyamatosan arra törekszünk, hogy a rajongóinknak a lehető legjobb felvételeket biztosítsuk a futamról, és soha nem engedünk a legfontosabb szempontból, azaz a pályán zajló versenyből.”

A királykategória hangsúlyozta elkötelezettségét, hogy a verseny minden fontos pillanatát megörökítsék, miközben a pályán zajló események mellett más elemeket is bemutat – például az ismert vendégeket, ezért így folytatta:

„Csapatunk kiváló munkát végez a rendkívül összetett helyzetek közvetítésében, amikor több autó is különböző pontján halad a pályán, és remek kontextust nyújt a tribünök, a neves vendégek és a verseny helyszínei tekintetében is. Mindig a kiválóságra és a szolgáltatásaink fejlesztésére koncentrálunk.”

Az El Partidazo de COPE műsorban a spanyol némi csalódottságát fejezte ki amiatt, hogy a nemzetközi közvetítés a paddockban lévő VIP-kre fókuszált, miközben a pályán fontos események zajlottak. Például ő maga előre tört a mezőnyben, Fernando Alonso pedig felzárkózott a súlyos fékproblémákkal küzdő Lewis Hamiltonra. A verseny minden fontos pillanatát teljesen figyelmen kívül hagyták, ahogy Sainz is hamar rámutatott:

„Ez egyfajta trenddé vált, ami valamikor biztosan bejött nekik, amikor az emberek érdekesnek találták, hogy a barátnőinket, híres embereket láthassanak a tévében, és a reakciókat.”