Versenyzésre alkalmasnak nyilvánították Strollt, aki visszatér hazai futamán

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 06. 11.
Lance Stroll
Fotó: Zak Mauger/LAT Images/Aston Martin F1 Team

Az Aston Martin megerősítette, hogy Lance Stroll elindul a Kanadai Nagydíjon, miután kérdéses volt a szereplése.

Mint ismeretes, a Spanyol Nagydíjról visszalépett Stroll, mikor cáfolt hírek alapján tört-zúzott a garázsban, ami miatt a korábban műtött keze megsérült. 2023-ban a szezon előtt egy kerékpáros balesetben sérült meg, amely során a keze és csuklója tört el. Akkor meg kellett műteni, de nem hagyott ki futamot.

A legutóbbi beavatkozás után azonban Stroll kevesebb mint két héttel a spanyolországi hétvége után ismét autóba ülhet, ráadásul a hazai közönsége előtt.

„Izgatottan várom, hogy a hétvégi hazai nagydíjamon újra a volán mögé ülhessek a csapattal. Mindig is keményen harcoltam azért, hogy készen álljak a montreali közönség előtti versenyre. Jól érzem magam a beavatkozásom után, és a héten tettem néhány kört a Paul Ricard-on, hogy felkészüljek. Köszönöm a támogatást, találkozunk a hétvégén!” – mondta Stroll a visszatéréséről.

Az Aston Martin úgy készül, hogy nem kell pótolni a versenyzőjüket, mert teljesen egészséges. Nem is tudnának mással számolni, hiszen egyáltalán nincs B-tervük vészhelyzet esetén. Ugyanis, a csapat két tesztpilótája, Felipe Drugovich és Stoffel Vandoorne a Le Mans-i 24 órás versenyen fog indulni, ahonnan már nem tudnak visszalépni.