Verstappen akár egy évet is kihagyhat, miközben motiválná a Red Bullt

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 04. 20.
Max Verstappen, Raymond Vermeulen
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen vörös riadót fújt a Red Bull főnökeinek, miután felmerült, hogy a holland egy évet is kihagyhat a Forma-1-ben első gyermeke születése után.

Verstappen vegyesen kezdte a 2025-ös idényt, és a Red Bullnál a jövője körüli spekulációk felerősödnek. A hollandnak 2028-ig van szerződése a Red Bullnál, és többször is megerősítette, hogy szeretné végigcsinálni. Ez azonban nem sokat segített a távozásról szóló hírek elhallgattatásában, mivel a legfrissebb hírek szerint az Aston Martin nagyösszegű ajánlatot tett a négyszeres világbajnoknak. Bármilyen kísérlet, hogy Verstappen aláírja a kipontozott vonalat, értelmetlenné válhat, amennyiben a 27 éves versenyző egyéves szabadságot vesz ki, ahogy azt egy meg nem nevezett Forma-1-es versenyző kipletykálta. A The Sun riportjában szereplő állítás szerint a holland egy teljes évet kihagyna a száguldó cirkuszban, hogy több időt tölthessen hamarosan születendő gyermekével.

Verstappen a következő hetekben várja első közös gyermekét Kelly Piquet-vel, a motorsport-legenda Nelson Piquet lányával. A szülés időpontja pedig vélhetően a május 4-én, vasárnap megrendezésre kerülő Miami Nagydíj utánra esne. Ez pár hétnyi időt adna neki, hogy az újszülöttel tölthessen időt, mielőtt május 16-án Imolában folytatódna a sorozat. A holland ugyanis várhatóan nem tervez szabadságot a jelenlegi Forma-1-es szezonban.

Ehelyett állítólag Verstappen a 2025-ös szezon befejezését követően hosszabb szünetet fontolgat a sportágtól távol. Amennyiben ez beigazolódna, akkor a kérdés az lenne, hogy melyik konstruktőrrel áll szerződésben, ha egyáltalán van ilyen?

A hétvégi Szaúd-arábiai Nagydíjra készülve Verstappen megerősítette elkötelezettségét a Red Bull mellett, és ragaszkodott ahhoz, hogy továbbra is elégedett, hogy Christian Horner és társai alatt dolgozhat:

„Az igazat megvallva sokan beszélnek róla, kivéve engem. Én csak az autómra akarok fókuszálni, és az alakulatomban dolgozó emberekkel akarok együtt dolgozni. Jelenleg csak erre gondolok az F1-ben. Boldog vagyok a Red Bullnál, csak az autónkkal nem vagyok igazán elégedett. De ez mindenkire igaz, mindannyian jobbak akarunk lenni, ez nem is titok. Ezen akarunk javítani.”