Verstappen apja beszólt Steinernek, és közölte vele, hogy miért nincs már a Forma-1-ben

Jos Verstappen visszavágott a korábbi Haas-csapatfőnök, Guenther Steiner megjegyzései miatt.
A korábbi Haas F1-csapatfőnök utalt rá, hogy Max Verstappen sokkal pozitívabban állna a szabályokhoz, ha nyerne. Steiner a The Red Flags podcastban azt állította, ha Verstappen nyerne, igen boldog lenne, és a jelenlegi szabályokat a valaha volt legjobbnak nevezné. Max apja, Jos Verstappen, egy bejegyzésében reagált erre, amelyben megosztotta a volt F1-es csapatfőnök szavait:
„Helló, Guenther. Megértem, miért nem vagy már Forma-1-es csapatfőnök. Ahogy okoskodsz.”
Nem idősebb Verstappen volt az egyetlen, aki bírálta Steiner véleményét. Verstappen csapattársa a Nürburgringi 24 órás versenyen, Dani Juncadella is elmarasztalta:
„A srác 2023 óta figyelmeztetett mindenkit az új szabályokra, de a Tech 3 MotoGP-csapatot felvásárló konzorcium vezetője ezt jobban tudja.”
Verstappen valóban már jó ideje nem áll pozitívan a szabályokhoz. A Miami Nagydíj után a FIA „elvileg” bejelentette, hogy megállapodást kötöttek a motorgyártókkal a hajtásegységek teljesítményelosztásának 50/50-ről 60/40-re történő megváltoztatásáról. Ennek eredményeként Verstappen a Kanadai Nagydíj előtt egy interjúban először erősítette meg, hogy a 2027-es szezonban is marad a királykategóriában.
Ezek a módosítások azonban különféle okok miatt bizonytalan talajon állnak. A holland a montreali időmérő után többek között a GPblognak is ennyit mondott:
„Amennyiben így marad, akkor jövőre hosszú év lesz, amit nem akarok. Elmondhatom, hogy ha így marad, akkor meglátom még. Számomra mentálisan egyszerűen kivitelezhetetlen, hogy így maradjon. Tényleg az.”
Verstappen kizárta, hogy esetleg majd szünetet tartana. Így a labdát a Forma-1-es gyártók térfelére passzolta.









