Verstappen belenyúlna az F1 versenynaptárba

Max Verstappen egy konkrét ok miatt sürgette a Forma-1-et, hogy módosítsa a versenynaptárát.
A 2026-os F1-es naptár eredetileg úgy készült, hogy folytatódjon a szezonban a 24 futam megrendezésének gyakorlata, amelyek egy zsúfolt idény keretében 39 héten át zajlottak volna. Max Verstappen most viszont sürgeti, hogy hajtsanak végre jelentős változtatást ezen az ütemterven. Bár tervezték, de a bahreini és a szaúd-arábiai nagydíjhétvégéket az Egyesült Államok és Izrael Iránnal folytatott háborúja miatt végül törölték. Ez a Forma-1-ben áprilisi szünethez vezetett, ami lehetővé tette a pilótáknak, hogy egy kis időt távol töltsenek a versenypályától, vagy más lehetőségeket keressenek versenyezni.
Lance Stroll volt az egyik olyan pilóta a jelenlegi mezőnyből, aki egy másik versenyen lépett pályára, hiszen részt vett a GT World Challenge Europe nyitányán a Paul Ricard pályán. Egy másik versenyző, aki – igaz, nem áprilisban, hanem májusban – is részt vett egy F1-pályán kívüli eseményen, az Max Verstappen volt, aki a Nürburgringi 24 órás versenyen indult.
Most a négyszeres világbajnok egyértelművé tette, hogy részt kíván venni a Spa-i 24 órás versenyen, de csak akkor, ha az nem ütközik a Forma-1-es kötelezettségeivel, mivel a két eseményre azonos hétvégén kerül sor. A holland a hétvégén Ausztriában a Red Bull színeiben küzd majd az idény első futamgyőzelméért. Ugyanakkor elismerte, hogy figyelemmel fogja kísérni Dani Juncadellát, Jules Gounont és Chris Lulhamot – akik a Nürburgringi 24 órás versenyen a Mercedes-csapatában voltak csapattársai –, miközben ők a klasszikus belga pályán zajló hosszú távú versenyen vesznek részt:
„Megpróbálok minél többet nézni abból a versenyből. Az autónk természetesen az ismert pilótákkal együtt versenyez, így én is nagyon benne lennék a dologban. Természetesen azt kívánom, bárcsak én is indulhatnék ott, Spában. Már elmondtam nekik, hogy jövőre ideális lenne, ha a versenyt az F1-es hétvégén kívülre ütemeznék, de hát, majd meglátjuk. Spa egy fantasztikus pálya – egy kizárólag GT-autókból álló 24 órás futam valami igazán különleges.”








