Verstappen elindul egy 24 órás versenyen, amelytől eltiltotta még Marko pár éve!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 09. 18.
Max Verstappen
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing vezető tanácsadója, Helmut Marko hivatalosan is bejelentette, hogy Max Verstappen indul a Nürburgring 24 órás versenyen.

A Sport.de-nek adott interjújában Marko örömmel jelentette be, hogy Verstappen részt vesz a legendás hosszútávú versenyen:

„Szerintem remek, hogy egy Forma-1-es pilóta, akinek a versenyeken kívül rengeteg kötelezettsége van – szimulátor, marketing és PR-interjúk –, ekkora lelkesedéssel szán időt egy ilyen eseményre.”

Az osztrák nem tudta megállni, hogy ne szúrjon oda egyet a szabályoknak, amelyek szerint minden pilóta, kivétel nélkül, különleges Nordschleife engedélyt (DMSB A osztályú licenc) kell szereznie ahhoz, hogy profiként versenyezzen a legendás pályán:

„Az a német eljárás, hogy egy négyszeres világbajnoknak be kell bizonyítania, hogy képes 240 lóerős Porschéval körmenni a Ringen, az egyedülálló. Ő azonban vállalta az egészet, bár biztosan már 1000 kört megtett a szimulátorban a Nürburgringen. Tehát nem érkezett felkészületlenül.”

Marko ezután dicsérte az endurance versenyt. Szerinte ez valami olyasmi, amiről minden pilóta álmodik, főleg akkor, ha a sportban a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy azt szeretné:

„Amikor az autónk nem volt versenyképes, ez lett a nagy szenvedélye. Most mindkettő mehet egymás mellett. Biztos vagyok benne, hogy versenyezni fog, és készen áll majd a küzdelemre az összetett győzelemért is.”

A Red Bull főtanácsadója ezután rögtön cáfolta, hogy a pilóta indulna a Le Mans-i 24 órás versenyen is. Az osztrák szerint ott sokkal komolyabbak a kockázatok:

„Le Mans nem szerepel a programjában, az egy másik történet. A sebesség és a különböző kategóriák közötti különbségek még nagyobbak. Egyelőre: hosszú táv mehet, de csak a Nürburgringen!”

Verstappen nemrég megjelent a Nordschleife-n, hogy megszerezze az A kategóriás licenszet, amely lehetővé teszi neki a 24 órás versenyen való részvételt. Miután elvégezte az elméleti vizsgát és egy edzést a Zöld Pokolban, Verstappen a nedves időmérő edzésen padlógázzal hajtott. Kiváló körével megdöbbentette a mezőnyt. Később a holland pilóta továbbra is lenyűgöző tempójával hívta fel magára a figyelmet. Végül a 7. helyen végzett a kategóriájában, az összetettben pedig a 27. helyen.

Így Verstappen most már készen áll arra, hogy megvalósítsa eddig elérhetetlen álmát, és részt vegyen egy endurance versenyen.