Verstappen és Norris felfedték igazi drámájukat

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 03. 04.
Max Verstappen, Lando Norris
Fotó: Clive Rose/Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen közismerten jó barátságot ápol Lando Norrisszal, noha utóbbi szerint a közönség jelentősebbnek értékeli ezt, mint indokolt.

Mindezek ellenére tavaly Norris vált Verstappen elsőszámú kihívójává, és több alkalommal össze is találkoztak a versenypályán, ádáz csatát vívva, melyek ellentétes véleményeket és büntetéseket eredményeztek.

Felmerülhet hát a kérdés, hogy a pályán való rivalizálásuk milyen hatással van a barátságukra. Erről kérdezték őket a Bahreini tesztek során rendezett sajtótájékoztatón. A két versenyző teljesen komolytalanra vette a válaszadást.

„Igen, ez egy borzalmas kapcsolat” – mondta Verstappen viccesre véve a figurát. „Már nem jövünk ki jól. Meg volt az ára. Igen. Nagy dráma ez.”

Aztán Norris rátett egy lapáttal: „A minap összekaptunk egy helyi kocsmában.”

Majd Verstappen folytatta nevetve: „Ki kellett minket vezetni. Mindig azt mondom, hogy látnod kéne a másik srácot… de ő még mindig jól néz ki, szóval, mindegy!”

Egyelőre tehát úgy néz ki, a jó kapcsolat nem sínylette meg a pályán zajló akciókat. Vajon idén  fokozódni fog kettejük párharca, vagy mások lesznek a főszereplők?