Verstappen: Ha félsz, akkor talán a boxutcából kéne rajtolnod

Max Verstappen szerint azoknak a versenyzőknek, akik a „veszélyes” rajtok miatt panaszkodtak, a boxutcából kellene elindulniuk az F1-es versenyeken.
A holland viccelődött, miután ő és Lewis Hamilton megvédték az idei szezon új F1-es autóit, amelyek 50:50 arányban elektromos és belső égésű motorral működnek, a rajtok tekintetében.
Az MGU-H eltávolítása a 2026-os hajtásegységekből azt jelenti, hogy a versenyzőknek fel kell pörgetniük a turbóikat a késleltetés kiküszöbölése érdekében, ami időigényes folyamat, és azt jelenti, hogy az autók maximális fordulatszámra pörögnek, mielőtt elengednék a kuplungot és elindulnának.
Ugyanakkor ügyelniük kell arra is, hogy ne pörgessék túl a motort, mert az az autó lefulladásához vezethet, ami miatt felmerül a kérdés, hogy egy elrontott rajt balesetet okozhat-e.
Verstappen és Hamilton azonban elutasította azt a felvetést, hogy ez veszélyes lenne.
„Ez biztosan nem veszélyes, és szerintem el kellene vetnünk ezt az asszociációt, csak azért, mert ez egy más eljárás” – mondta Hamilton.
„Ez csak egy hosszabb procedúra, mint korábban, így jelenleg, miután kigyullad az öt lámpa, akkor mindannyian még egy kicsit tovább állunk ott, amikor a lámpák kialszanak, de a turbó bekapcsolása nélkül is el lehet indulni.”
„Csak valószínűleg párszor bekapcsol az anti-stall (lefulladásgátló), szóval szerintem az anti-stall lehet, hogy egyesek számára problémát jelent, de nem hiszem, hogy veszélyes lenne.”
Erre a gondolatmenetre csatlakozott rá viccesen Verstappen.
„Ha valaki nem érzi magát biztonságban, akkor a boxutcából kellene rajtolnia. A 4. kanyarban úgyis utoléri a mezőny végét.”








