Verstappen kiakadt az új Red Bull-os kollégára az Ausztrál Nagydíjon

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 10.
Arvid Lindblad, Sergio Perez, Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen dühös lett Arvid Lindblad manővere miatt, amikor utóbbi az Ausztrál Nagydíjon behajtott a boxutcába.

A holland pilóta kénytelen volt hirtelen fékezni, hogy elkerülje az ütközést, és egyből kiadta a dühét a csapat rádióján. A pillanat akkor következett be, amikor Verstappen Melbourne-ben a mezőnyből a boxba hajtott. A Red Bull versenyzője a kvalifikációs balesete után a huszadik helyről indult, és a rajtrács végéről küzdötte magát előre. Amikor a boxutcába való behajtásnál fékezett, Verstappennek egyből fékeznie kellett, mert Lindblad közvetlenül előtte lassított. Verstappen azonnal érdeklődött a rádión keresztül a verseny mérnökénél, Gianpiero Lambiase-nél:

„Ez féktesztel engem?” – kérdezte dühösen a négyszeres világbajnok, miközben a boxához közeledett.

Lambiase később rákérdezett, hogy pontosítsa, mit mondott, mire Verstappen még nyersebben adott hangot frusztrációjának:

„Az a f*sz az teljes boxutcát féktesztnek vetette alá” – válaszolta, jóval ingerültebben. Az incidens végül nem volt következményekkel Lindbladnak.

A konfliktus egy olyan futamon robbant ki, amelyen Verstappen egy nehéz hétvége után küzdötte fel magát a mezőnyben. A holland a kvalifikációs balesete után a huszadik helyről indult, de a gumik kopása és az akkumulátor kezelése okozta problémák ellenére sikerült felküzdenie magát a hatodik helyre. Ennek ellenére a verseny után messze nem volt elégedett.

A Mercedes mindeközben uralta a melbourne-i futamot, míg a Red Bullnak főként a kárcsökkentésre kellett koncentrálnia. Csapattársa, Isack Hadjar a harmadik helyről indult, de motorproblémák miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Ennek eredményeként Verstappen hatodik helye végül a maximumot jelentette, amit az osztrák istálló elérhetett a szezonnyitó versenyen.