Verstappen támogatja az FIA legújabb, komoly szabálytervezetét

Hegedűs Dávid2025. 11. 08.
Max Verstappen
Fotó: Andy Hone / LAT Images / Getty Images / Red Bull Content Pool

Nemrég röppent fel a sajtóban, hogy az FIA kibővítené a Monaco-szabályt az F1-ben, és 2026-tól minden futamon előírna két kötelező bokszkiállást.

A szövetség ezt az izgalmak fokozása érdekében tervezi bevezetni, amely mellett azt is kötelezővé tennék, hogy mind a három keveréket használják a versenyen.

Idén Monacóban volt már hasonló előírás, ott ugyanis már ez a két kiállásos szabály volt érvényben, annyi különbséggel, hogy csak két eltérő keveréket kellett használni.

A vélemények megoszlanak ezzel kapcsolatban, most a címvédő is kifejtette a gondolait, aki a támogatók sorába állt be.

„Az autókat újra nehéz lesz követni. Emiatt lesznek olyan futamok, ahol, ha egy másodpercen belül követed a másikat, akkor a gumijaid túl melegednek emiatt pedig nehéz lesz előzni. A legtöbb autó két-három tizeden belül lesz egymáshoz, ami viszont nem elég nagy különbség, hogy megelőzzék egymást, hacsak nem történik valami őrület, mondjuk egy biztonsági autóval.” – fogalmazott a négyszeres világbajnok, aki szerint a több kiállás több „előzési” lehetőséget is magában rejt.

„A jövő év így elég sok kérdőjelet tartalmaz, az autók, a motorok, vagy adott esetben a kötelező két kiállás, szóval nagyon sok az ismeretlen.” – tette hozzá.