Visszatérhet a Forma-1-be az Orosz Nagydíj

Hegedűs Dávid2024. 03. 21.
Szocsi, Orosz Nagydíj
Fotó: Rudy Carezzevoli / Getty Images / Red Bull Content Pool

Minden jel szerint a helyi szervek azon dolgoznak, hogy a Forma-1 visszatérjen Szocsiba. Erről számolt be a grandpx.news.

Mint ismert, a kikötőváros adott otthont 2014-től a Forma-1-es Orosz Nagydíjnak, az utolsó versenyt pedig 2021-ben rendezték. Noha érvényes szerződéssel rendelkeztek, miután Oroszország 2022 elején megtámadta Ukrajnát az FIA azonnal felbontotta a futammal kötött megállapodását, mondván az adott körülmények között nem lehet versenyt rendezni ott.

Szocsi egyébként pont 2022-ben rendezett volna utoljára futamot, ugyanis 2023-tól a szentpétervári Igora Drive látta volna vendégül a száguldó cirkusz mezőnyét.

A forrás beszámolója szerint azonban a szerződés felmondás jelentős pénzügyi sebet ejtett a Forma-1-en, közel 50 millió dolláros hiányt teremtve.

Ez pedig kellő motivációt adhat az F1 számára, hogy tárgyalja újra a megállapodást Szocsival. Ugyanis, ha a Forma-1 vissza akar térni Oroszországba akkor csak az egykori téli olimpia helyszínén történhet meg, a régi új vonalvezetésen.

A pályát azonban részlegesen elbontották, jelenleg az aszfaltcsík olimpiai park körüli része áll. Ennek helyreállítása azonban könnyen megtörténhet a visszatérésekor, erről a terület elnöke nyilatkozott.

„Forma-1? Várjuk őket. Maga a helyszín megvan, a pályának azonban csak egy töredéke áll abban az állapotban, hogy versenyt lehessen rendezni rajta. Azonban az egész aszfaltcsík bármikor bármilyen rendezvényre visszaállítható, amennyiben például a Forma-1 a visszatérés mellett döntene.” – fogalmazott Elena Shmeleva.