Williams: Hamiltonnak már 9 bajnoki címe kellene, hogy legyen

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 22.
Lewis Hamilton
Fotó: Sebastian Kawka/Mercedes-Benz AG

Serena Williams négyszeres olimpiai bajnok, korábbi világelső teniszezőnő nemrég érdekes megjegyzést tett Lewis Hamilton bajnoki címeinek számáról.

Megjegyzése azután hangzott el, hogy a Mercedes- csapatfőnöke, főnök Toto Wolff kijelentette, hogy „személyes harag” motiválja őt abban, hogy segítsen Hamiltonnak megszerezni a nyolcadik világbajnoki címét.

Williams az Instagramon kommentálta a Wolff idézeteit megosztó posztot. A 23-szoros Grand Slam-bajnok szerint Lewis Hamiltonnak, aki jelenleg Michael Schumacherrel egy szinten áll a legtöbb (hét) bajnoki cím tekintetében, már meg kellett volna szereznie a kilencediket is.

„Már meg kellett volna szereznie a kilencet. De… hadd maradjak csendben” – írta az amerikai teniszlegenda, aki közismerten jó barátja Hamiltonnak.

Nem világos, hogy Williams mire utalt pontosan. Az egyik ami viszonylag egyértelmű lehet, az a 2021-es eset, azzal lehetne nyolc címe a mercedesesnek. De hogy kilencedik alatt melyik évre gondolt, nem tudni. 2016-ra, mikor Rosberg ellen maradt alul? Ki tudja…

Miután 2022-ben Serena Williams bejelentette visszavonulását, Hamilton beszélt arról, hogy a Williams nővérek „soha nem adom fel” hozzáállása inspirálta őt a saját fejlődésében.

„Emlékszem, amikor apámmal a tévében néztük őt és Venust az első meccseiken. Látva, hogy ilyen tehetséges nők dominálnak egy olyan mezőnyben, ahol senki sem hasonlított rájuk, reményt adott nekem. Elhitették velem, hogy a szuperhősök léteznek, és ők is nézhetnek kis úgy, mint én és a családom” – írta Lewis Hamilton. „Egymillió év alatt sem álmodtam volna, hogy egyszer találkozom ezekkel a hősökkel, és a barátaimnak nevezhetem őket. Tudtam, hogy miattuk nem vagyok egyedül. Tudtam, hogy soha nem adhatom fel, mert ti sem adtátok fel. Nem tudom eléggé megköszönni nektek” – tette hozzá.