Wolff egy dologban egyetért a Ferrari csapatfőnökével a Miami Nagydíj előtt

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 06.
Frederic Vasseur, Toto Wolff, hamilton
Fotó: LAT Images/Mercedes-Benz AG

Toto Wolff egyetért Frederic Vasseur, a Ferrari csapatfőnöke azon állításával, miszerint a Miami Nagydíj egy új bajnokság kezdetét jelentheti.

A Japán Nagydíj alatt Vasseur az olasz Sky-nak adott interjúban elmondta, hogy a Ferrarinak lépést kell tartania a Mercedes-szel, mert Miami egy új bajnokság kezdetét jelentheti. Wolff egyetértett vele Suzuka pályáján:

„Igazán izgalmas. Azt hiszem, talán azt kívántuk volna, hogy ez folytatódjon a két közel-keleti versenyeken is, és még pár pontot szerezhessünk. De egyetértek vele. Lehetséges, hogy így is lesz. Az emberek már tanultak, a csapatok és a pilóták kezdik felfogni, hogyan optimalizálják a rendszereket a saját javukra. És láttuk már ennek az első jeleit.” – folytatta az osztrák, utalva Oscar Piastri tempójára Japánban, aki végül Kimi Antonelli mögött a második helyen ért célba.

Wolff szerint a frissítéseknek köszönhetően a csapatok felkészülhetnek a következő, májusban megrendezésre kerülő futamra, és várhatóan újraindul a versengés:

„Ami az első két versenyen számunkra hazafutásnak tűnt, az nem így van, és mi mindig figyelmeztettünk erre. És akkor valóban, Miami számomra is egy újrakezdés lesz. Hogyan fognak működni azok a fejlesztések, amelyeket a többiek hoznak? Hogyan optimalizáltuk az összes többi rendszerünket? Lesz miért izgulni!”