Wolff nyilvánosságra hozta, mit SMS-ezget idén Hamiltonnal, a Ferrari jó szereplése miatt

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 15.
Toto Wolff, Hamilton
Fotó: Jiri Krenek/ACTIVEPICTURES/Mercedes-Benz AG

Toto Wolff elárulta, hogy kapcsolatban állt a korábbi Mercedes-pilótával, Lewis Hamiltonnal, miután utóbbi remekül kezdte a 2026-os évet a Ferrarinál.

Hamilton tavaly a karrierje legrosszabb szezonját élte át, úgy tűnik, visszatér a pályára az idén bevezetett új szabályok mellett, és szombaton harmadik helyezést ért el a Ferrarival a sprintversenyen. Wolff eközben szintén visszatért a siker útjára, miután a Mercedes pilótája, George Russell a sanghaji sprintfutamot is megnyerte.

A Ferrarival való rivalizálástól függetlenül Wolff láthatóan örül Hamilton visszatérésének, és elárulta, hogy üzeneteket váltott a pilótával, aki vele együtt hat pilóta világbajnoki címet nyert a Mercedesnél. Korábbi versenyzője formájáról a Sky Sportsnak Wolff így nyilatkozott:

„Igen, tegnap este üzeneteket váltottunk, és azt írtam neki, hogy örülök, hogy élvezi a versenyt és ezeket az autókat, mire ő azt felelte: „Igen, most jó helyzetben vagyok.”

Wolff azzal is viccelődött, hogy Hamilton „Sherlock Holmes” lett, miután rajtakapták, hogy a sprintkvalifikáció után a W17-et nézegeti. A Ferrarik tempójáról is beszélt, majd megkérdezték tőle, hogy aggódott-e a biztonsági autó miatti késői felzárkózás miatt az utolsó körökben:

„Igen, a Ferrarik nagyon gyorsak a rajtok után. Szerintem feltehetően kicsit túlterhelték a gumikat, így a biztonsági autó nélkül nehezebb lett volna nekik. De igen, tudod, ez egy kemény harc, különösen a verseny elején.”

Wolff közben elmondta véleményét Kimi Antonelli 10 másodperces büntetéséről, amelyet Isack Hadjarral történt ütközése után kapott; a fiatal olasz végül az 5. helyen végzett:

„Azt hittem, hogy 5 másodperces büntetés is lehetett volna, de tudják, a végén mindig nehéz a versenybíróknak helyesen dönteni.”

Lewis Hamilton kommentálta a Mercedes egyértelmű tempóelőnyét az Ezüstnyilakkal vívott izgalmas sprintversenye után. Interjúban Hamilton elmagyarázta, hogy a Mercedesnek előnye van a egyenesekben, a sajtótájékoztatón pedig tovább hangsúlyozta, hogy a Ferrari és társai hol maradnak le.