Wolff szerint Hamilton naponta gondol még a 2021-es F1-es bajnoki cím elvesztésére Verstappen ellen

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 13.
Lewis Hamilton, Toto Wolff
Fotó: Mercedes-Benz AG

Lewis Hamilton nem képes feldolgozni a 2021-es idényben Max Verstappen ellen elszenvedett vereségét a pilóták bajnoki címéért folytatott küzdelemben – állítja Toto Wolff.

Abban az évben mindkét bajnoki esélyes pontszámban egyenlő állással érkezett a szezonzáróra. Bár Hamilton úgy tűnt, hogy magabiztos győzelemre és rekordot jelentő 8. világbajnoki címe felé tart, a versenyigazgató Michael Masi döntése a késői biztonsági autó bevetéséről, amelyet az akkori Williams-pilóta Nicholas Latifi váltott ki, Verstappennek egy utolsó esélyt adott a bajnoki cím megszerzésére, amelyet a holland ki is használt.

A futam után a Mercedes tiltakozott az eredmény ellen, amely a versenybírók tanácskozása után változatlan maradt. Az FIA vizsgálatot indított, és ennek eredményei szerint Masi valóban „emberi hibát” követett el a biztonsági autó eljárásait szabályozó szabályok alkalmazásában. Négy évvel a hírhedté vált finálé után a Mercedes vezérigazgatója és társtulajdonosa, Toto Wolff azt állította, hogy ő és Hamilton nemrégiben még mindig vitatták az ügyet:

„Továbbra sem tudtuk feldolgozni. Tegnap is beszéltem Lewis-szal erről. Minden nap eszembe jut, ahogy neki is. A csapatnak is megmaradt ez a momentum. Mindketten megérdemelték a bajnoki címet, de a bíró rosszul döntött, hogy futballos analógiával éljek, és ezt már nem lehet visszacsinálni. A gól érvényes, a meccs véget ért.”

Wolff figyelmét ezután a Red Bull Racing akkori csapatfőnökének a kérdés kezelése felé irányította. Arra a kérdésre, hogy a kirúgott Christian Horner valaha is elismerte-e, hogy valami nem stimmelt Abu Dhabiban 2021-ben, azt felelte:

„Soha. Soha nem volt képes ezt beismerni. Megpróbálom a másik oldalról is vizsgálni a dolgot – és az ő szemszögükből nézve megérdemelték a világbajnoki címet. Azon év során több olyan incidens is történt, amelyik velük szemben tisztességtelen volt, és a végeredmény tisztességesen tükrözi a szezon során nyújtott teljesítményüket.”

Wolff végül elmagyarázta, hogy 12 év együtt töltött idő után ő és Lewis Hamilton elkezdtek „idegesíteni egymást”. Hamilton lemondása pedig arra késztette a Mercedest, hogy változtasson, mivel az újonc Andrea Kimi Antonelli már a háttérben várakozott.