“Nyerni mindig más, akárhol vagy” – De Vries a fiatal generációról

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 06.
Nyck de Vries
Fotó: Peter Fox / Getty Images / Red Bull Content Pool

A Magyar Nagydíjon járt Nyck de Vries, ahol a Formula 2 és Formula 3 futamait nézte meg a helyszínről.

Nyck de Vries ugyan 2019 óta nem tagja a Formula 2 mezőnyének, mégis ott volt a Magyar Nagydíj hétvégéjén a paddockban. Az elmúlt hat év alatt azóta már Formula E világbajnok lett, megfordult a Forma-1-ben, és jelenleg a WEC-ben versenyez a Toyotánál.

De Vries protezsáltja, Laurens van Hoopen a Formula 3-ban versenyzik az ART Grand Prix-nál, ahol anno de Vries bajnok lett. A harminc éves pilóta pedig amikor teheti, kilátogat a fiatal versenyzőhöz, ezért fordult meg a Hungaroringen, ahol a Motorsportol.hu-nak futtában nyilatkozott.

Már régóta nem vagy a nevelőszériák tagja, nem hiányzik egy kicsit?

“Dehogynem. Igazából csak meghosszabbítom ezt az érzést. Mindig nagyon élvezem az ittlétet. Ha itt vagyok a paddockban, találkozok a régi arcokkal, ismerősökkel. Mellesleg, mindig élvezetes nézni az új tehetségeket, akik itt pallérozódnak. Ebből a szempontból hiányzik, de ezt én már megjártam korábban, és az úgy volt szép.”

Az idei évre rengeteg újonc felkerült a Forma-1-be, jövőre ez talán nem lesz hasonlóképp, de akadhat, aki feljut. Hogyan tudnád jellemezni a mostani feltörekvő tehetségeket, mint példaul Arvid Lindbladet, vagy Leonardo Fornarolit? 

“Nem akarok senkit a nevén nevezni… De a Formula 2 nagyon szoros, mint látod, a legjobb öt harcol a bajnokságért. Ezt remek látni, ez jó csatákat eredményez, így mindenki odateszi magát, de csak egy nyerhet, a legjobb. Akinek szerintem nyernie kellene, az Alex Dunne. Nagyon megérdemelné, mert néha ellene voltak a körülmények.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Laurens van Hoepen (@laurens.vanhoepen) által megosztott bejegyzés


Mit gondolsz, szerinted a te idődben sokkal másabb volt itt versenyezni, mint most?

“Ezt nem tudom megmondani. Nyerni mindig más, akárhol vagy. Ezt innen nem tudom megítélni.”

Meglepett, hogy itt találtunk. Milyen itt a Hungaroringen? Elmész további Formula 2 és Formula 3 futamokra?

“Élvezem az itt töltött időmet, a Hungaroring az egyik kedvenc versenyem az évben. Egyébként voltam Monacóban és Silverstone-ban, és ugye most itt. Szeretnék Monzába is elmenni, a többit meglátjuk.”