A TCR Dél-Amerika bajnok mellett Losonczy Levente is csatlakozik a JAS-hoz!

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 12. 21.
losonczy levente
Fotó: JAS Motorsport

Ignacio Montenegro és Losonczy Levente lett a JAS versenyzői fejlesztési programjának első két tagja a 2024-es idényre.

Mind a TCR Dél-Amerika bajnok Montenegro, mind az olasz TCR éllovasa, Losonczy az ALM Motorsport csapatával versenyez majd az előttünk álló szezonban. Montenegro a TCR Europe és a spanyol TCR, míg Losonczy a TCR Europe és az olasz TCR versenyein indul. Montenegro így fogalmazott:

„Először is szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik segítettek abban, hogy elérjem ezt a célt, hogy csatlakozzak a JAS Motorsport versenyzői fejlesztési programjához és az ALM Motorsport programjához, hogy Európában folytathassam a pályafutásomat. A TCR koncepció is közrejátszott, mert ugyanazokkal az autókkal versenyezni, mint amelyeket a TCR Dél-Amerikában vezettem, mindent megkönnyít. Remélem, megfelelek a feladatnak, hogy a legmagasabb szinten képviseljem Argentínát.”

Losonczy elmondta, hogy a programban eltöltött időt arra szeretné felhasználni, hogy versenyzőként is kiteljesedjen:

„Nagyon örülök, hogy csatlakozhatok a JAS Motorsport versenyzői fejlesztési programjához, és hogy egy olyan tekintélyes csapattal erősíthetek meg egy versenyprogramot, mint az ALM Motorsport. A DDP lehetőséget kínál arra, hogy rengeteget tanuljak arról, hogyan kell profi versenyzőnek lenni; megismerjem az autót, a csapatmunkát és önmagam felkészítését. Azt tervezem, hogy mindent kihozok ebből a lehetőségből, amit csak lehet. Rendkívül hálás vagyok ezért, és nagyon várom, hogy először vezethessem a Hondát.”