Akkorát ütközött az IndyCar-pilóta, hogy még a kerítést is átszakította

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 03. 28.
McLaughlin
Fotó: IndyCar

Hatalmas balesetet szenvedett Scott McLaughlin, a Team Penske IndyCar-versenyzője.

A hétvégi motorsportos dömpingben az IndyCar is részt vesz, ahol a negyedik forduló zajlik az alabamai Barber Motorsport Parkban. Az előző évekhez képest valamennyivel izgalmasabban kezdődött a tengerentúli sorozat idénye, hiszen az első három futamon, három különböző győztest avattak.

Az év első épített pályájára érkezve nagy reményeket fűznek a Team Penske új-zélandi pilótájához, Scott McLaughlinhoz, aki hat szezon alatt kétszer diadalmaskodott és egyszer harmadik lett az ikonikus helyszínen. Azonban a szombati szabadedzésen egy csúnyát bukott. Az egyes kanyar bejáratánál megcsúszott, majd háttal becsapódott a tecpro-falba átszakítva a kerítést. A korábbi háromszoros V8 Supercars-bajnok szerencsére ép bőrrel megúszta a balesetet és gond nélkül átesett az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokon.

„Sajnos csak a jobb hátsó kerék csúszott ki” – kezdte McLaughlin a balesete után. „Ez bizonyítja az IndyCar biztonságát és azt, amit Barber itt elért. Őszintén szólva, szerintem a baleset sokkal rosszabbnak tűnt, mint amilyennek éreztem. Remélem, meg tudjuk javítani az autót, és újra pályára tudunk menni a kvalin. Tudtam, hogy jön az ütközés, ezért megpróbáltam felkészülni rá. Végül a kerítésben kötöttem ki, szóval elég izgalmas volt. Sajnálom a srácokat. A legjobb csapattal rendelkezem, és ők a lehető leggyorsabban meg fogják javítani. Kár érte.”