Alexander Rossi élesen bírálta az IndyCart

Alexander Rossi nem rejtette véka alá felháborodását az IndyCar újonnan bevezetett hibrid rendszerével kapcsolatban, miután a szombati Sonsio Grand Prix-n az autója közvetlenül a start-cél vonal után megállt.
A technikai hiba miatt Rossi versenye a 21. körben véget ért. A frusztrációját csak fokozta a versenyirányítás lassú reagálása. Kezdetben csak helyi sárga zászlót rendeltek el, miközben a mezőny nagy sebességgel száguldott el mellette.
A veterán pilóta dühös gesztusokkal jelezte nemtetszését a sportbírói emelvény felé. Végül pedig kénytelen volt saját maga elhagyni az autót és gyalog biztonságba vonulni. A teljes pályás sárgát csak ezután rendelték el.
Rossi a kiesése után élesen bírálta a sorozat irányvonalát:
„Elég bosszantó, hogy egy olyan dolog miatt hibásodik meg az autó, amit mi nem kértünk, és nem is javít a versenyzés minőségén. Elég frusztráló ez.”
„Másodszor pedig az, hogy ilyen sokáig tartott elrendelni a teljes pályás sárga jelzést, miközben az autók a célegyenesben 170 mérföld/órás sebességgel száguldottak el mellettem, őrültségnek tűnik. Főleg úgy, hogy tegnap az esőben nem hagytak minket vezetni. Szóval nem igazán tudom, hol vannak most a prioritások.”
Rossit végül a 25. helyen rangsorolták, közvetlenül csapattársa, Christian Rasmussen mögött. Az Ed Carpenter Racing pilótája jelenleg nem élete legjobb szezonját futja. Az Indianapolis 500-on van lehetősége javítani ezt a tencendiát.
Alexander Rossi idei eredményei
| Pálya | Helyezés |
|---|---|
| St. Petersburg | 16. |
| Phoenix | 6. |
| Arlington | 9. |
| Alabama | 11. |
| Long Beach | 9. |
| Indianapolis GP | 25. |








