Carson Hocevar a kalandos futama után értékelte az eseményeket

Carson Hocevar az utóbbi évek legemlékezetesebb egyéni teljesítményét tudta le az Echo Park Speedwayen. Lehet szeretni, vagy nem szeretni amit csinált, a régi legendák elismerően bólíntottak volt a Spire Motorsports versenyzőjére. Ellentmondást nem tűrően jött fel több kör lemaradásból, a győzelem sem volt elképzelhetetlen számára.
Hocevar vasárnap este a végül negyedik helyen zárt. Az utolsó körben megelőzte az élen haladó Bubba Wallace-t, ám ugyanezt megtette Tyler Reddick is. Végül Reddick és Toyota-márkatársa, a mögötte toló Chase Briscoe ellépett Hocevartól, aki így lemaradt a győzelemről.
Hocevar a futam után ugyan lehetett volna csalódott is, de mindent összevetve nem lehet oka panaszra.
Így értékelt a leintést követően:
„Szerintem nagyon jó munkát végeztünk. Az #1-es autó (Chastain) végig velem volt, és igazán lendületbe jöttünk. A #23-as (Wallace) próbált blokkolni, én pedig mindent megtettem, hogy megelőzzem. Meglepett, hogy egy kicsit túltolta, és szabadon hagyta a középső ívet, ami tökéletes volt számomra. Csakhogy alapvetően Reddicknek jött ez ki jól, mert Chastain beragadt, és nehéz helyzetbe került.
Nem voltak segítőim. Ettől függetlenül nagyon örülök, hogy ismét az élen voltunk és a győzelemért harcolva fordultunk rá a fehér zászlóra. Csak most nem sikerült győzelemmel zárni.”
Wallace elleni előzése a hátsó egyenesben történt. Wallace az alsó ívről felment a külsőre, hogy lezárja azt a sávot, amelyet Hocevar vezetett, de túl szélesen fordult, így Hocevar lendületet kapott, balra húzódott, és alá tudott fordulni.
A 4-es kanyarból kifelé Chastain rövid időre visszaesett, ami lehetővé tette Briscoe számára, hogy Reddick mögé soroljon, és a fehér zászló után meglökje őt a győztes manőverhez Hocevar előtt.
Hocevar így „senki földjén” maradt, miközben Chastain belülről támadva feljött a harmadik helyre. Az 1-es és 2-es kanyarban az ötödik pozícióig csúszott vissza, de a kockás zászlóig még megelőzte Shane van Gisbergen-t, így negyedikként ért célba.
Ez volt a második egymást követő futam az EchoPark Speedwayen, ahol Hocevar az utolsó körökben a győzelemért harcolhatott. A tavalyi februári versenyen végül a második helyen intették le.
„Igazából nincs szükséged senkire; egyedül is tudod tolni magad egészen az utolsó körig, de akkor már bizony kell valaki. Ezt a részét még próbálom megfejteni, de nagyon szeretem ezt a pályát. Rengeteg lendületet lehet venni, és nagyon élvezetes.”
A top ötös eredmény különösen értékes volt, miután az első szakaszban két kör hátrányba került. A Spire Motorsports versenyzőjének a 32. körben zöld zászló alatt kellett kiállnia jobb első defekt miatt, ráadásul a jobb oldali ablakot is javítani kellett.
A kiesett ablak
„Elég agresszív manővert hajtottam végre, és nagyon szűken hozzáértem (Kyle Larsonhoz), amitől kivágtam a jobb első gumit, aztán végül a falnak csapódtam, és a sérüléstől kiesett az ablakom. Szóval igen, ezt magamnak köszönhetem. A sárga zászló alatt volt időm átgondolni a történteket. De a srácok nagyszerű munkát végeztek. Kicsit csalódott vagyok, hogy az első szakaszban pontokat veszítettem, de szerintem jól talpra álltunk.”
„Úgy éreztem, hogy meg fogjuk nyerni. Nagyon fontos volt ez az eredmény.”
Két futam után Hocevar az összetett pontverseny negyedik helyén áll. A superspeedway-versenyek remekül mennek neki, kérdés, hogy folytatja a szezont. A következő kihívás számára a COTA lesz.









